Людина часто буває слабкою і незахищеною перед обставинами. Ще недавно Олена мала цілком благополучну родину, разом з чоловіком виховувала донечку Наталку, планувала майбутнє. Але за останні 2 роки їй довелось пережити багато лиха. Спочатку втрата близьких людей, потім зрада чоловіка та розлучення. Не витримавши життєвих негараздів, жінка почала вгамовувати душевний біль за допомогою оковитої.

Так тривало декілька місяців, поки наприкінці травня 2019 року, Наталка, учениця 4-го класу однієї зі шкіл м. Каховки, зі сльозами на очах, не звернулась по допомогу до соціального педагога. Дитина розповіла, що її матір тривалий час пиячить та не приділяє їй належної уваги. Дівчинка не хотіла повертатись додому і благала вплинути на поведінку її матері.

Відразу після отримання повідомлення про ситуацію, що склалась у родині працівники Каховського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) відвідали сім’ю. Під час візиту матір дитини Олена перебувала в стані алкогольного сп’яніння. В будинку панував безлад та бруд. Стало зрозуміло, що дівчинці не можна проживати в таких умовах, адже  обставини становили пряму загрозу для її здоров’я.

Було прийнято рішення тимчасово влаштувати Наталку до санаторного закладу та  взяти родину під соціальний супровід.

За час роботи з сім’єю фахівець із соціальної роботи Центру  допомогла жінці усвідомити проблему та вмотивувала зробити перший крок в сторону покращення свого життя заради себе та доньки. Олена активно почала виконувати пункти плану соціального супроводу та рекомендації фахівця. За допомогою працівника Центра її було влаштовано в спеціалізований заклад для проходження лікування від алкогольної залежності та отримання психологічної допомоги. Після одужання жінка, не гаючи часу, влаштувалась на роботу та зробила косметичний ремонт. Для доньки були придбанні необхідні шкільні речі, сезонний одяг. Наталка повернулась до матері в чисту та затишну оселю. Мету соціального супроводу було досягнуто.

Зараз Олена з острахом пригадує, як ще 3 місяці назад стояла на краю безодні, не мала інтересу до життя та перебувала в стані депресії. Саме вчасно надана допомога та підтримка працівників Центру зберегли родину та відновили віру у власні сили.