ХЕРСОНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ’Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

БАЧЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ

МИ ДЕРЖАВНА ОРГАНІЗАЦІЯ
МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ УТВЕРДЖЕННЯ ЦІННОСТІ ТА НЕПОВТОРНОСТІ ЖИТТЯ КОЖНОЇ ЛЮДИНИ.
МИ ДОПОМАГАЄМО ЛЮДЯМ УСВІДОМИТИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ВЛАСНЕ ЖИТТЯ, ПОЛІПШИТИ ЙОГО ЯКІСТЬ ЧЕРЕЗ НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ ДІТЯМ, МОЛОДІ, СІМ’ЯМ, НАСАМПЕРЕД ТИМ, ЯКІ ОПИНИЛИСЯ В СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИНАХ.
МИ ПРАГНЕМО ПОЧУТИ, ЗРОЗУМІТИ І ПІДТРИМАТИ КОЖНОГО.

НАША МІСІЯ:
Організація ефективної діяльності мережі центрів СС СДМ в області для забезпечення соціальних стандартів, гарантованих державою, для сім’ї, дітей та молоді, через управління мережею, впровадження інноваційних технологій та налагодження взаємодії суб’єктів соціальної роботи.

Як усе починалося…
Спочатку було слово. А точніше – озвучена словами думка, що в новоствореній державі неодмінно треба дбати про соціально-психологічне самопочуття молоді. Адже пішли у минуле піонерія та комсомол. А що натомість? Цю порожнечу треба було заповнити новою за змістом системою, аби не були «кинуті» напризволяще діти, підлітки, молоді сім’ї.

Першими в Україні цю проблему практично вирішили на Херсонщині. Так у грудні 1991 року з’явився Центр соціально – психологічних проблем молоді – прототип нинішніх центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Кроки становлення та пошуків:
27.03 1992 – директор – Бондаренко Лариса Василівна. У центрі працюють психологи, соціальні педагоги, консультанти «Телефону довіри» та медико-психологічної служби. Перший досвід роботи став підґрунтям та усвідомленням необхідності створення єдиної державної системи соціальної допомоги дітям та молоді.

1994 рік – директор – Русалкіна Любов Миколаївна. Розширюється спектр напрямків діяльності, йдуть подальші пошуки формул практичної роботи, чіткіше вимальовуються потреби суспільства, за якими необхідно приймати науково обґрунтовані державні рішення у соціальній сфері. В області розпочато розбудову центрів соціальних служб для молоді.

Вперше реалізовані проекти та програми: «Жінка – дитина – родина», «Сім’я з любов’ю», експериментальний майданчик «Материнська школа»,пересувний туристично-оздоровчий табір на колесах «Червоні вітрила», низка творчих проектів для обдарованих дітей та інвалідів.

2001 рік – директор – Муценко Дмитро Валентинович. Сформована багатовекторна модель державного управління у соціальній сфері. Завершено створення мережі ЦСССДМ регіону. Здобутий досвід та авторитет соціальних служб області уможливив реалізацію низки проектів за підтримки міжнародних фондів, організацій, асоціацій (ЮНІСЕФ), які дали високу практичну віддачу і стали підгрунтям для визначення пріоритетів на перспективу.

Настав час комплексного вирішення соціальних проблем, використовуючи інноваційні технології, зокрема, допомога сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах,створення ПС та ДБСТ, робота з людьми з особливими фізичними потребами та особами, які повертаються з місць позбавлення волі, організація PR-кампаній, створення та поширення соціальної реклами.