Херсонська область входить до числа областей України з найвищими рівнями поширеності ВІЛ-інфекції, захворюваності на ВІЛ-інфекцію, захворюваності на СНІД. В 2018 році на диспансерному обліку в області знаходилося 4290 ВІЛ-інфікованих, 1100 – хворих на СНІД, 58 осіб померло протягом 2018 року.

Щороку 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день покликаний підвищити поінформованість населення щодо проблеми ВІЛ-інфекції/СНІДу та продемонструвати солідарність у боротьбі з поширеністю ВІЛ-інфекції.

Саме з цією метою, 02 грудня 2019 року, за підтримки Херсонського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) Херсонським обласним благодійним фондом «Мангуст» (далі – ХОБФ “Мангуст”) біля входу до Шевченківського парку організовано та проведено вуличну інформаційно-просвітницьку акцію.

В рамках заходу фахівцями із соціальної роботи Центру, волонтерами та спеціалістами ХОБФ “Мангуст” проводилося інформування мешканців Херсону щодо проблематики ВІЛ/СНІДу в Україні, зокрема в Херсонській області, шляхів попередження інфікування та вирішення проблеми в цілому, розповсюдження інформаційних тематичних матеріалів і засобів контрацепції.

Під час проведення кожен мешканець міста мав можливість безкоштовно та анонімно пройти тестування швидкими тестами на виявлення ВІЛ-інфекції в спеціально облаштованій Мобільній амбулаторії, а також отримати консультацію у разі виявлення антитіл ВІЛ/СНІДу з метою їх перенаправлення у лікувальні заклади Херсонської громади.