На Сході України триває військова Операція Об’єднаних Сил. Як і при інших військових операціях, спроби вирішення надзвичайної
ситуації на сході країни призводять до психологічних травм військовослужбовців, які як наслідок можуть проявитися у розладах психічної
діяльності, а також до неможливості соціалізуватися у мирному суспільстві при їх поверненні із зони проведення військових дій.
Більшість військовослужбовців самостійно нездатні повернутися в систему соціальних зв’язків і норм мирного життя. Тому постає
потреба в спеціалізованому наданні соціальної та психологічної допомоги.
30 травня 2018 року працівниками Скадовського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) у селекторній залі районного будинку культури ім. Т. Г. Шевченка проведено засідання за «круглим столом» з теми «Соціальний захист та адаптація до мирного життя». Головними учасниками заходу були колишні військові та члени їх родин, також до участі у ньому долучилися й заступник голови районної державної адміністрації Надія Сєркова, керівники відділів та структурних підрозділів районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, медичні працівники.
Під час підготовки та проведення засідання організатори ставили перед собою завдання поширити серед учасників бойових дій, членів їх родин інформацію стосовно існуючої системи надання послуг з адаптації до мирного життя, а також вжиття заходів щодо оптимізації її роботи з урахуванням потреб та побажань вищезазначеної категорії осіб.
Найбільш актуальними для військовиків та їх сімей були питання стосовно отримання земельних ділянок, влаштування дітей до дитячих оздоровчих таборів, проходження безоплатного медичного обстеження та психологічної реабілітації в оздоровчих закладах.
В свою чергу працівники Центру розповіли про основні напрямки своєї діяльності, провели тестування учасників засідання на предмет адаптації до стресових ситуацій та ще раз наголосили на готовності до співпраці.
Надані під час роботи пропозиції колишніх військових та їх близьких стали поштовхом до активізації подальної спільної роботи представників органів державної влади, місцевого самоврядування та інших служб у наданні необхідної допомоги.
Проблема адаптації учасників бойових дій до мирного життя залишається актуальною, тому робота в цьому напрямку буде продовжена й надалі.