Проблема насилля серед дітей шкільного віку неймовірно швидко стала чи не найактуальнішою серед інших. Адже школа непомітно стає закладом, який може прямо нести загрозу життю дітей, учителів. Від неконтрольованих проявів вербальної і фізичної агресії страждають не тільки школярі, а все частіше і педагоги.

Важливо вміти попередити або належним чином відреагувати на булінг з яким стикаються діти. Часто вони не знають, як самостійно вирішити складну ситуацію.

Так, з метою попередження зазначеного негативного явища фахівцем із соціальної роботи Нововоронцовського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) спільно з працівником відділу «Нововоронцовське бюро правової допомоги» Бериславського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги 15 лютого 2018 року проведено 2 відеолекторія для учнів 5 – х та 6 – х класів Нововоронцовської загальноосвітньої школи №2 на тему: «Стоп шкільному терору!». Заходом охоплено близько 45 учнів.

Діти приймали активну участь у обговоренні проблеми агресивної поведінки серед однолітків, причин виникнення та шляхів виходу із небезпечної ситуації. Фахівцем Центру наголошено про першочергові дії у разі потреби в захисті.

Наприкінці зустрічі учні дійшли висновку, що агресія у стосунках між однолітками завдає непоправної шкоди не тільки жертві цькування, а й іншим учасникам дійства.

Діти пообіцяли гостям, що будуть завжди поважати дорослих та один одного, підтримувати близьких та не лишатись осторонь від чужих страждань.

Профілактика булінгу в учнівському середовищі перебуватиме на контролі Центру й надалі.