Канікули – довгоочікувана пора як для багатьох школярів, так і для їх батьків. Здавалося б, раді і діти, і дорослі. Турбот поменшає: не треба щодня перевіряти уроки, скидати з сонного чада ковдру, тягти його в школу, і контроль можна трохи послабити. Але, інколи трапляється так, що в результаті послаблення контролю з боку дорослих або недбалості батьків діти можуть потрапити в різні неприємні для них ситуації, про які потім довго шкодуватимуть.

Саме з метою попередження дитячої бездоглядності  та профілактики негативних проявів поведінки, правопорушень 03 січня 2019 року в смт Нижні Сірогози проведено спільний профілактичний рейд «Канікули». Захід проведено  за участю фахівця із соціальної роботи комунального закладу «Нижньосірогозький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді», начальника служби у справах дітей районної державної адміністрації, інспектора з ювенальної превенції сектору превенції Нижньосірогозького ВП Каховського ВП ГУНП у Херсонській області та спеціаліста Нижньосірогозької селищної ради.

Відвідано 8 родин, що опинилися в складних життєвих обставинах, де виховується 11 дітей.  Так, перевірено умови проживання дітей, наявність продуктів харчування, сезонного одягу, засобів для опалення будинків. Складено 4 акти перевірки цільового використання коштів допомоги при народженні дитини.

Від відповідних фахівців батьки отримали необхідні рекомендації щодо формування навичок відповідального батьківства, підвищення рівня виховного потенціалу та профілактики шкідливих звичок. Не залишилась поза увагою і тема організації дозвілля дітей на період зимових канікул.

За результатами рейду батька 1 родини попереджено про відповідальність за не належне виконання батьківських обов’язків. Відносно нього буде направлено клопотання на комісію з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації про постановку на облік родини, в якій батьки ухиляються від виконання батьківських прав.

Як свідчить практика, постійні рейдові заходи дають позитивні результати. У більшості сімей, побутові умови відповідають нормам. Батьки, знаючи, що перебувають під контролем, відчуваючи, що долею їх дітей постійно цікавляться, стають більш дисциплінованими, намагаються налагодити побут і зробити все можливе, щоб діти жили в гарних умовах.

Саме спільна, злагоджена та систематична  профілактична робота соціальних служб дозволяє досягти позитивної динаміки в подоланні кризових ситуацій в родинах, негативних проявів у дитячому середовищі.