Питання репродуктивного здоров’я та планування сім’ї стають дедалі актуальнішими для українців, адже в нас знижується кількість жінок репродуктивного віку. Це впливає на рівень народжуваності, на демографічні показники і в результаті на соціально-економічну ситуацію в країні загалом.

15 травня 2019 року на території міста Берислав проведено вуличну акцію, в рамках Тижня репродуктивного здоров’я , під гаслом «Усвідомлене батьківство – щаслива сім’я», що організував Бериславський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр). До організації та проведення акції також долучилися  спеціалісти Бериславського місцевого центру з надання вторинної безоплатної правової допомоги, центральної районної бібліотеки та лікар-інфекціоніст кабінету «Довіра» Бериславської центральної районної лікарні.

Мета заходу спрямована на пропаганду здорового способу життя, підвищення поінформованості населення з питань профілактики захворювань, що передаються статевим шляхом, ВІЛ/СНІДу та збереження репродуктивного здоров’я.

Організатори  роздавали перехожим пам’ятки, листівки, буклети з питань збереження репродуктивного здоров’я, профілактики захворювань, що передаються статевим шляхом та проводили бесіди з пересічними мешканцями міста щодо значення здорового способу життя, роз’яснювали , особливо молоді, що тільки безпечна поведінка та здоровий спосіб життя збережуть здоров’я та захистять від ВІЛ-інфекції, наркоманії, туберкульозу та інших захворювань, що передаються статевим шляхом.

 Важливо забезпечити мешканців району потрібними знаннями щодо ризиків інфекційних захворювань, зокрема ВІЛ-інфекції та вірусних гепатитів, переконати в необхідності раннього виявлення й надати можливість пройти швидку діагностику.