Всесвітній день пам’яті людей, які померли від СНІДу, відзначається з 1983 року. Зараз у світі близько 37 млн людей живе з ВІЛ-інфекцією, з-поміж яких 21,7 млн отримують антиретровірусне лікування (за даними ВООЗ та ЮНЕЙДС) Протягом 2018 року в Україні щодня реєстрували 50 випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію, 24 захворювання на СНІД і 9 випадків смерті від захворювань, зумовлених СНІДом. Основною причиною смерті у хворих на СНІД залишається туберкульоз – понад 50% усіх випадків смерті від СНІДу.
Херсонська область входить до числа областей України з найвищими рівнями поширеності ВІЛ-інфекції, захворюваності на ВІЛ-інфекцію, захворюваності на СНІД. В 2018 році на диспансерному обліку в області знаходилося 4290 ВІЛ-інфікованих, 1100 – хворих на СНІД, 58 осіб померло протягом 2018 року.

Так, 17 травня 2019, за підтримки Херсонського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Херсонським обласним благодійним фондом «Мангуст» спільно з Благодійною організацією «100 відсотків життя. Херсонський регіон» біля входу до Шевченківського парку (на розі просп. Ушакова та вул. Лютеранської) проведено Вуличну інформаційно-просвітницьку акцію, приуроченої до Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІДу.

Також, до Акції долучилися волонтери Херсонського обласного центру громадського здоров’я, Херсонського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом, Херсонської міської громадської організації «Асоціація 21 століття» та Благодійної організації “Позитивні жінки”.

Мета акції – нагадати мешканцям та гостям міста, що на сьогодні проблема ВІЛ-інфекції – це не вирок, при своєчасному виявленні та лікуванні осіб, яких торкнулась проблема ВІЛ-інфекції, та зможуть жити повноцінним життям.

В рамках акції спеціалістами та волонтерами проводилося інформування мешканців Херсону щодо проблематики ВІЛ/СНІДу в Україні, шляхів попередження інфікування та вирішення проблеми ВІЛ/СНІДУ в цілому, розповсюдження інформаційних матеріалів і засобів контрацепції.

Під час проведення заходу кожен мешканець міста мав можливість безкоштовно та анонімно пройти тестування швидкими тестами на виявлення ВІЛ-інфекції в спеціально облаштованій Мобільній амбулаторії, а також отримати консультацію у разі виявлення антитіл ВІЛ/СНІДу з метою їх перенаправлення у лікувальні заклади Херсонської громади.