Щорічно 24 березня в Україні проводиться Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз. Він спрямований на підвищення обізнаності населення щодо цієї  глобальної епідемії  і зусиль у напрямку ліквідації  хвороби. Цього року він проходив під гаслом «Туберкульоз стосується кожного!».

З метою підвищення рівня поінформованості населення щодо даного захворювання фахівці із соціальної роботи відділення із соціальної роботи для сім’ї, дітей та молоді Великолепетиського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у передостанній тиждень березня 2019 року провели низку соціально-профілактичних заходів в установах та навчальних закладах Великолепетиського району. Одним з них був відеолекторій з теми «Туберкульоз сьогодні: симптоми, ризики, профілактика та лікування»для учнів сьомих класів у Великолепетиській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2 .

Діти із зацікавленістю прослухали інформацію та подивились відеоматеріали щодо даного захворювання, його інкубаційного періоду, осіб, які входять до групи ризику підхопити паличку Коха. Учням доведені правила, яких потрібно дотримуватись, аби не захворіти на туберкульоз. Учасники заходу прийняли участь в обговоренні питань щодо стереотипного уявлення про це небезпечне захворювання.

Організатори сподіваються, що проведений захід вплинув розширення знань учасників стосовно небезпечного інфекційного захворювання та змусив замислитись над свідомим ставленням до власного здоров’я.

На жаль, повністю захиститися від туберкульозної інфекції не можна, але можливо запобігти розвитку хвороби, в тому числі й шляхом проведення профілактичної роботи серед населення.