Проблема епідемії ВІЛ/СНІДу продовжує залишатись актуальною через низьку відповідальність та непоінформованість громадян. Щороку, 1 грудня в Україні відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Тому, маючи на меті попередити поширення ВІЛ – інфекції серед населення району, Нововоронцовським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) проведено низку профілактичних заходів.

Так, 30 листопада 2018 року на території ринкової площі смт Нововоронцовка працівниками Центру проведено вуличну акцію «Обирай життя без СНІДу». Під час заходу пересічним громадянам надавалась інформація щодо першочергових заходів з попередження інфікування. Кожен учасник був поінформований про необхідність тестування на ВІЛ, що безкоштовно та анонімно можна пройти в кабінеті «Довіра» районної лікарні. Заходом було охоплено близько 60 осіб, серед яких розповсюджено інформаційний буклет «Абетка самозахисту».

03 грудня 2018 року Центром спільно з працівниками відділу «Нововоронцовське бюро правової допомоги» Бериславського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та районним сектором з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України проведено зустріч з лікарем – фтизіатром центральної районної лікарні та спеціалістом кабінету «Довіра». До участі запрошена одна з найуразливіших категорій населення – умовно засуджені особи та ті, які повернулися з місць позбавлення волі.

Присутні дізнались про існуючі шляхи інфікування, профілактики хвороби та кримінальну відповідальність за навмисне зараження нею. Також, особам, які мають конфлікт із законом, випала можливість пройти швидкі тести на ВІЛ та дізнатись про свій статус.

Своєчасне попередження, звернення до лікаря, безпечна та свідома поведінка – найкращий шлях уберегтися від небажаних наслідків. Саме це має розуміти кожен громадянин України. Тому, проведення інформаційно-просвітницької роботи серед мешканців – є запорукою попередження та боротьби з захворюванням, спричиненим вірусом імунодефіциту людини.