Насильство у сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. У більшості випадків протиправні дії проти члена родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Подібні дії з боку насильника приводять до негативного фізичного, психічного та соціального стану здоров’я як постраждалої особи, так і членів родини.

З метою надання допомоги особам, що постраждали від домашнього насилля, 14 березня 2018 року у складі мобільної бригади з надання екстреної соціально-психологічної допомоги спеціалістами Бериславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) здійснено виїзд по місту Берислав.

Відвідано чотири сім’ї. Відповідно до потреб родин надавалися соціальні послуги, обстежувалися умови проживання. складалась початкові оцінки потреб.

У ході роботи проведено бесіди на теми “Конфлікти в сім’ї та їх розв’язання”, “Попередження домашнього насильства”, та з питань відповідальності за вчинення насильства, відповідального батьківства, отримання допомоги у разі потрапляння у відповідні ситуації.

За результатам одну сім’ю взято на облік як таку, що опинилися у складних життєвих обставинах з приводу вчинення насильства у сім’ї. У даній родині виховуються двоє неповнолітніх дітей.

Організатори розповсюджували інформаційно-просвітницькі матеріали відповідної тематики, акцентували увагу на номерах телефонів, за якими можна звернутися по допомогу.

Робота щодо попередження та подолання явища й надалі проводитиметься Центром.