До працівників мобільної бригади звернулась жінка 1975 року народження в кризовому стані через те, що її син і колишній чоловік під час чергового конфлікту ображали жінку, штовхнули її, вигнали вночі з будинку і наполягають на виселенні жінки з дому(дали термін на виселення 1 місяць). На даний момент жінка не має власного житла(її квартира була забрана в рахунок держави через те, що жінка вчасно не вступила у свої права на спадок бо мала проблеми із здоров’ям). Чоловік і син часто виїжджають на заробітки, але навіть коли приїжджають з жінкою майже не спілкуються, ігнорують і залякують її.

Жінка має інвалідність(часткова паралізація внаслідок інсульту) через те, що її колишній чоловік та свекруха побили на 8 місяці вагітності через що в неї почались передчасні пологи і обширний інсульт, а в дитини ускладнення по здоров’ю. Жінка тривалий час знаходилась на лікуванні, чоловік і свекрів участі у лікуванні майже не приймали, але забрали дитину з лікарні і протягом певного часу за нею наглядали. З того часу жінка має проблеми із здоров’ям, стала “додатковим навантаженням”(зі слів жінки) для своєї родини, що почало сприяти постійним конфліктам і намаганням принизити жінку, позбутися від неї, позбавити материнських прав. Тривалий час жінка відновлювалась, лікувалась через що мала великі борги і кредити. Жінка звернулась до місцевого центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – ЦСССДМ) з приводу отримання нею соціального житла і вірогідності позбавлення її батьківських прав через інвалідність.

Працівники мобільної бригади, спільно з ЦСССДМ, виїхали до будинку клієнтки, провели попередню екстрену консультацію(оскільки син знаходився вдома і міг вийти) і запросили приїхати до офісу на консультацію. Під час подальшої роботи з жінкою і її донькою (9 років) була проведена психологічна діагностика, консультації, психотерапевтична та корекційна робота, що дозволило їм стабілазувати свій психоемоціний стан, звернути увагу на власні потреби, переваги і ризики, нормалізувати взаємовідносини між матір’ю і дитиною без використання маніпулятивних прийомів, вміння помічати, виявляти й озвучувати потреби тощо. З сином жінки було проведено 2 виїзні консультації за місцем проживання, проведена бесіда із свекрухою. Жінка була направлена для отримання юридичної консультації центр безоплатної правової допомоги з приводу вирішення ситуації з житлом(розподілом), аліментами, кредитними зобов’язаннями. Також жінці було рекомендовано звернутись до лікарні щодо погіршення стану здоров’я і зору у дитини, через що дівчину було відправлено на обстеження та подальше санаторно-курортне лікування. Жінці було запропоновано відвідати дводенний тренінг з фінансової грамотності (в рамках проекту УЖФ) в результаті чого жінка отримала базові знання щодо особливостей ведення бюджету, шахрайства, особливостей пенсійного забезпечення і отримала консультацію юриста щодо правил поведінки з банками, коллекторськими конторами, можливостей захисту своїх споживчих прав і можливостей оформлення ретруктуризації за кредитними зобов’язаннями.

Позитивними змінами в житті жінки стало те, що в неї нормалізувались взаємовідносини з попереднім чоловіком(можливий навіть його варіант повернення в родину), почав регулярно сплачувати аліментна дитини і її спілкування з батьком більш частішим. Син став спілкуватися із своєю матір’ю, обговорювати з нею певні ситуації, вітатись, менше негативно спілкується з сестрою і не залякує її. Жінка здійснила реструктуризацію кредиторської заборгованості на більш вигідних умовах, що значно полегшить фінансовий стан її родини. Родина не наполягає на негайному виселенні жінки, а розглядають варіант придбання для неї окремого житла або кімнати у гуртожитку для того, щоб вона змогла там і надалі спокійно жити у разі якщо чоловік приведе в будинок іншу дружину. Жінка психологічно стала більш спокійною, стабільною, частіше посміхається, схудла, зробила нову зачіску і почувається чудово.

Жінка висловлювала велику вдячність працівникам мобільної бригади, з радістю спілкується, запрошує провідувати її й надалі, говорить про те, що ми допомогли їй нормалізувати її життя в позитивний бік.