20 березня 2018 року близько 18.00 години на телефон мобільної бригади поступив дзвінок від жінки, яка представилася Оленою з с. Стрілкове і яка просила допомогти їй справитися з ситуацією, яка в неї склалася.

Олена (38 років) опинилася в складній життєвій ситуації. З чоловіком вони прожили разом дев’ять років в офіційному шлюбі і мають спільну доньку (8років). У жінки є ще двоє дітей – син (16 років) та донька (21 рік). Син живе з матір’ю, а старша донька вступила до ВУЗу і переїхала до іншого міста. В останній час чоловік почав випивати, Олена теж зловживала алкоголем («…не було роботи, син постійно потрапляв в неприємні ситуації, кредит…»). Під час спільного вживання алкоголю між чоловіком та жінкою почалися сварки, а потім і бійки. Син захищав матір і одного разу дуже сильно побив чоловіка, так що він потрапив до лікарні. Жінка не витримала і подала на розлучення. Офіційно з чоловіком вони розлучилися в жовтні 2017 року. Розподілу майна не було і тому чоловік міг приходити до жінки («…це і мій дім теж» – казав він). Спільна донька жила то у матері, то у батька. Коли чоловік приходив п’яний , все починалося знов (сварки, погрози, бійки). Але коли жінка залишалась одна і випивала, то в неї з’являлись думки про самогубство. І одного разу вона прийняла цілу упаковку снодійного. Тоді їй пощастило. Вчасно приїхав чоловік і врятував її від смерті.

20 березня 2018 року Олена подзвонила до мобільної бригади (номер телефону їй дали у сільській раді) і благала про допомогу: «Що вона більше так не може, що на неї все «сипляться і сипляться» проблеми. Що якщо ми їй не допоможемо, то вона піде із цього життя, в якому ніхто не може їй допомогти та підтримати». Консультація по телефону була довгою, тому що Олена була в стані алкогольного сп’яніння. Під час розмови по телефону ми домовилися про зустріч у неї вдома наступного дня. Коли ми приїхали до неї додому в с. Стрілкове, дома її не було, дітей теж. На телефон не відповідала. Ми звернулися до сільської ради. Нам надали інформацію про цю сім’ю. Що зараз чоловік хоче подати на жінку до суду, щоб встановити фактичне проживання доньки та не сплачувати аліментів.

Наступного дня Олена сама прийшла до нашого центру. Під час розмови були з’ясовані всі обставини її теперішнього життя, щоб вона хотіла б в ньому змінити. Було складено план дій:
1. Не спілкуватися з чоловіком, коли він п’яний.
2. Звернутися за медичною допомогою до лікаря психіатра та нарколога.
3. Знайти роботу.

На сьогоднішній день Олена лікується від алкоголізму та приймає заспокійливі. Періодично приходить до нас на заняття. Працює продавцем у магазині. З чоловіком вони вирішили бути разом. Але для цього залишилося подолати ще одну перешкоду – вмовити чоловіка лікуватися від алкогольної залежності.