Ця історія почалась півтора роки тому в м. Херсоні, коли 45 літня Олександра (ім’я змінено, оскільки немає згоди на розповсюдження інформації) в третє виходить заміж за Віктора, чоловіка, який обіцяв зробити її щасливою. Попередні шлюби Олександри причинили багато розчарувань, був досвід фізичного насилля в її минулому. Проте єдина повнолітня донька жінки, переїхала до іншого міста, а знайомий її друзів Віктор працював водієм керівника і здавався підходящою партією.

Олександра має вищу педагогічну освіту, на той час успішно викладала в одному з вищих закладів освіти м. Херсону. Свого часу отримала винагороду, як найкращий педагог у всеукраїнському конкурсі. Перші два місяці після весілля були спокійними та романтичними. Згодом, Віктор почав проявляти агресію, безпідставні ревнощі та підозри до жінки. З кожним днем ситуація погіршувалась до стану, коли побита жінка не могла виходити тижнями на вулицю, бо він не дозволяв. Здоров’я Олександри різко погіршилось, з-за гіпертонічних кризів, вона все частіше викликала швидку, вимушена була звільнитись з роботи.

Залишившись без роботи, жінка не наважувалась озвучувати оточуючим причини сімейних негараздів. Про мобільну бригаду Олександра дізналась від близької подруги, яка підозрювала, що в сім’ї відбувається щось не те. Олександра дуже боялась реакцій чоловіка і намагалась вірити в позитивні зміни, тому не одразу звернулася. Але після чергового випадку, коли Віктор побив та ледве не задушив жінку, Олександра, наприкінці травня 2018 року наважилась подзвонити до мобільної бригади.

За телефонною розмовою працівники мобільної бригади вислухали її домовились про час візиту до будинку Олександри. Вже під час візиту до постраждалої, знаючи всі подробиці інцидентів працівники МБ склали разом із жінкою план безпеки для неї. Житло було орендоване та не належало Віктору. Тому працівники задля безпеки постраждалої запропонували не пускати Віктора. Наступного ранку, коли чоловік пішов на роботу Олександра почала збирати його речі, після цього зателефонувала йому і проінформувала, що його речі знаходяться в окремому місці за межами їхнього будинку і о котрій годині він може їх забрати. До цього Олександра неодноразово пробувала розірвати стосунки, але кожного разу під психологічним тиском чоловіка та його матері здавалась та пускала Віктора назад. За порадою соціального працівника Олександра зателефонувала в поліцію, щоб вони були напоготові виїхати і захистити її у випадку агресивних реакцій чоловіка. Наша бригада була весь час на зв’язку з жінкою, підтримуючи її, адже вона дуже хвилювалась і боялась, була наляканою та самотньою. Вона зачинила внутрішній замок вхідних дверей і коли він прийшов розмовляла через двері… це було важко, але він пішов. З цього моменту почався процес реабілітації за супроводу.

Разом з психологом мобільної бригади Олександра виходила зі стану жертовності. Але треба було ще знайти джерело доходу для життя та оформити прописку в м. Херсоні. Соціальний працівник зібрала продукти харчування на перший час та організувала консультацію юриста щодо прописки та розлучення.

На сьогодні Олександра отримала офіційне розлучення, знайшла нову роботу, навчилася опиратися на себе, забезпечувати себе всім необхідним для життя. Олександра виявила бажання взяти участь у групі психологічної підтримки для жінок, яку організували психологи мобільної бригада. Ми сподіваємось, що робота в групі закріпить набуті навики психологічної зрілості і буде опорою на шляху створення гармонійних відносин з оточуючими.