✦ 19 вересня 2017 року спеціалстами Новокаховського міського центру соціальеих служб для сім'ї, дітей та молоді проведено засідання для керівників закладів, у яуих діти перебувають цілодобово, з питань патронату. ✦ Протягом вересня 2017 року фахівцями комунального закладу «Нижньосірогозький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з учасниками АТО та членами їх сімей. Загалом вказаною роботою охоплено 91 особу. ✦ 14 вересня 2017 року фахівцем із соціальної роботи Каховського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведений семінар на тему «Патронатні сім’ї» для 15 осіб, що перебувають на обліку, як безробітні, у Каховськму міськрайонного центру зайнятості. ✦ 13 вересня 2017 року у Горностаївській ЗОШ № 1 І-ІІІ ст. імені Героя Радянського Союзу Цвіка С.С. проведено захід до Всесвітнього дня надання першої медичної допомоги, організаційну допомогу у проведенні якого надавав й Комунальний заклад «Горностаївський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді». ✦ 10 вересня 2017 року у селищі Нововоронцовка відбувся велопробіг з нагоди 222 річниці Дня селища, організований в тому числі й районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Партнерські проекти

ПРОЕКТ: «Стабілізаційна підтримка внутрішньо переміщених осіб та місцевих громад в Україні»

Організації що впроваджують:
ГО «Ветор розвитку» у партнерстві з Міжнародною Організацією з Міграції (МОМ) за фінансовою підтримки Департаменту Міжнародного Розвитку Великої Британії.

Термін виконання:
вересень 2015 - травень 2016 років.

Територія проекту:
Херсонська область

Короткий опис проекту:
Метою проекту є підтримка внутрішньопереміщених осіб шляхом проведення навчальних заходів з самозайнятості та розвитку підприємниства і виділення мікрогрантів на ці цілі.


Результати проекту:
 • 5-6 та 7-8 жовтня 2015 року у м. Херсоні в рамках проекту проведені навчальні тренінги з організації самозайнятості. 54 учасника проекту, відібрані на конкурсній основі (заявників було 72 особи),

 • проведено тренінг з мікропідприємництва ;


  ПРОЕКТ: «У пошуках порозуміння: зрозуміти та прийняти»

  Термін виконання:
  2015 рік

  Організації що впроваджують:
  МО «Нова генерація»

  Опис проекту:
  Головною метою проекту є сприяння інтеграції ВПО та ресоціалізації осіб, які пережили психотравмуючі події внаслідок військових дій на терриротії України в громадах Херсонської області через підтримку ефективної соціально-психологічної допомоги в громадах, налагодження взаємодії між різними суб’єктами надання послуг ВПО та створення локальних комунікативних майданчиків.
  Одним із завдань проекту, є сформування команди психолгів та соціальних працівників які зможуть надавати своєчасну та ефективну допомогу особам які пережили психотравмуючі події та готові надалі співпрацювати з МО "Нова генерація" та Українською миротворчою школою у подальших проектах та ініціативах у питаннях миротворення та допомоги вразливим категоріям громадян.

  Очікувані результати проекту:
  В 5 найактивніших громадах, з яких надійде більше заявок, буде краща можливість сфомувати команди з триох (3) місцевих психологів та трьох (3) соціальних працівників, які пройдуть навчання.
  Саме в цих громадах буде проведено інтеграційі та комунікативні заходи з людьми які пережили психотравмуючі події та організаціями та державними органами, які є надавачами послуг для цієї вразливої категорії.

  ПРОЕКТ: «Профілактика ВІЛ-інфекції серед СІН Херсонської області.»
  Організації що впроваджують: ХОО ВГО«Ліга соціальних працівників України»


  Термін виконання:
  2012 -2013 рік

  Територія проекту:
  Білозерський, Цюрупинський, Голопристанський та Чаплинський райони області

  Короткий опис проекту:
  Мета проекту: підвищення доступу СІН в сільській місцевості до якісних соціальних та медичних послуг шляхом організації роботи МПОШ, послуг МА , стаціонарних ПОШ, а також проведення тренінгів для представників місцевих громад з метою зменшення стигми та дискримінації в соціальному середовищі, побудови дієвої системи переадресації на місцевому рівні.

  Модель передбачає надання комплексу послуг СІН на базі служб соціально-профілактичної роботи 4 районних центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.. Для залучення нових клієнтів передбачено виїзди соціальних працівників (членів організації) у сільські населенні пункти де зареєстровано найбільша кількість СІН та надання базового пакету послуг.

  Очікувані результати проекту:
  За два роки охопити послугами щонайменше 1000 людей, які вживають наркотики ін'єкційним шляхом.


  ПРОЕКТ «Налагодження механізмів співпраці в ресоціалізації неповнолітніх, засуджених до покарань, не пов`язаних з позбавленням волі».

  Організації що впроваджують:
  ГО ХОЦ «Успішна жінка»

  Термін виконання:
  2012 рік

  Територія проекту:
  Райони м.Херсона, Голопристанський, Цюрупинський райони, м. Нова Каховка.

  Короткий опис проекту:
  Метою проекту є налагодження співпраці між установами та організаціями, залученими до процесу ресоціалізації неповнолітніх, засуджених до покарань, не пов`язаних з позбавленням волі, надання навичок прийомів та методів соціально психологічної роботи з неповнолітніми, знань з медіації для фахівців.

  Під час реалізації проекту відбудеться дослідження проблем ресоціалізації неповнолітніх, засуджених до покарань, не пов`язаних з позбавленням волі; визначення та апробація методів соціально-педагогічної і психологічної роботи з неповнолітніми, засудженими до покарань, не пов`язаних з позбавленням волі; надання та отримання необхідних знань та навичок з медіації фахівцям кримінально-виконавчої інспекції;

  Заплановано організувати надання он лайн консультацій та відео конференцій для фахівців КВІ, соціальних працівників ЦССДМ пілотних районів; налагодити механізми співпраці між установами та організаціями, залученими до процесу ресоціалізації неповнолітніх, засуджених до покарань, не пов`язаних з позбавленням волі

  Очікувані результати проекту:
  • створити 7 пілотних районних локальних центрів;
  • відпрацювати навички соціальної компетентності та менеджмент індивідуальних випадків 50 засуджених неповнолітніх, які є на обліку в пілотних районах;
  • поширити кращі практики через проведення обласного семінару та надання методичних рекомендацій 200 фахівцям відповідних державних установ;
  • поширювати інформацію про реалізацію та інновації проекту через створення спеціальних телепередач та трансляцію їх на обласному телебаченні, статті в газетах, інформацію на сайтах.
  • обласному телебаченні, статті в газетах, інформацію на сайтах.


  ПРОЕКТ «Запобігання розповсюдження ВІЛ/СНІД, ІПСШ, вірусних гепатитів серед «дітей вулиць» в Херсонському регіоні»

  Організації що впроваджують:
  Херсонська міська молодіжна організація «Християнський молодіжний рух «АНАСТАСІС»

  Термін виконання:
  2012 -2013 роки

  Територія проекту:
  Райони м.Херсона, м. Каховка, Нова Каховка.

  Короткий опис проекту:
  Мета проекту - здійснення соціального патруля серед дітей вулиці м. Херсона, м. Каховки, та Н.Каховки та створення і діяльності Центру денного перебування дітей в м. Херсоні .

  В рамках соціального патрулювання буде здійснюватися: первинне виявлення бездоглядних дітей ( патрулювання місць постійного перебування дітей «вулиці»), послуги з ДКТ та проведення скринингу на ІПСШ та гепатити, за потребою пере направлення до ЛПЗ, для до обстеження та лікування, психосоціальна реабілітація ( надання консультацій, ведення випадку та визначення правового статусу дитини).

  Додаткові послуги, які будуть надані дітям з груп ризику в м. Херсоні:
  • Проведення заходів серед дітей та підлітків з підвищення рівня інформованості та зміни поведінки на безпечну в притулках, дитячих будинках і спецшколах, в інтернатах, ПТУ;
  • Розвиток широкої мережі з надання якісних засобів захисту в необхідній кількості (з урахуванням віку та статі);
  • Створення широкої мережі місць звернення дітей та підлітків за допомогою (притулки, консультативні, реабілітаційні та громадські центри, аутріч маршрути, кабінети та пункти при лікарнях, гуртожитки тощо);
  • Створення та розвиток волонтерського руху, надання послуг за принципом «рівний - рівному» серед дітей;
  • Система чіткої переадресації між організаціями та повний супровід дитини;
  • Створення можливості первинного медичного обстеження, діагностики, лікування та профілактичної роботи з зміною нормативно-правової бази та забезпечення юридичної основи послуг для дітей та підлітків груп ризику;
  • Лобіювання та адвокація прав і свобод дітей та підлітків;
  • Впровадження та розширення нових форм роботи та кращих практик серед дітей та підлітків;
  • Розширення соціальної реклами в ЗМІ та на вулицях населених пунктів.

  Очікувані результати проекту:
  Планується охоплення підлітків, що практикують ризиковану поведінку (вуличних дітей) виявлених субкультур протягом 2012року у кількості 500 осіб і 600 осіб у 2013 році.. Також будуть надані послуги з діагностики ВІЛ 440 дітям вулиці. ДКТ буде здійснюватися в умовах мобільного пункту «Соціального патруля», денного центру згідно з договором, на базі центру СНІДу (при супроводі вуличних дітей) і на аутріч-маршрутах міста (згідно графіків роботи)., будуть протестовано 200 дітей вулиці. Проект дозволить створити мережу організацій з надання послуг, підвищити охоплення дітей і підлітків якісними послугами і змінити поведінку у дітей та підлітків груп ризику на більш безпечне.


  ПРОЕКТ: «Клуби сімейного дозвілля як форма самоорганізації населення в Херсонській області»

  Організації що впроваджують:
  ХМГО «Центр сприяння громадянській участі»

  Термін виконання:
  грудень2010 - липень 2011 років.

  Територія проекту:
  Скадовський, Бериславський, Чаплинський та Горностаївський райони.

  Короткий опис проекту:
  Метою проекту було посилення спроможності членів прийомних сімей (далі ПС) та дитячих будинків сімейного типу (далі ДБСТ) до захисту своїх прав та самоорганізації через впровадження системи клубів сімейного дозвілля. У кожному з обраних районів протягом березня-червня 2011 року реалізовано по 1-му соціальному проекту, спрямованому на вирішення потреб ПС, ДБСТ, опікунських сімей, шляхом впровадження клубної методики.

  Результати проекту:
  • до роботи в клубах було залучено 47 прийомних сімей (далі ПС) та дитячих будинків сімейного типу (далі ДБСТ), що функціонують в пілотних районах;
  • разом проведено 28 заходів;
  • більше ніж 250 членів ПС та ДБСТ були залучені до діяльності клубів сімейного дозвілля, та більше 200 представників громад взяли участь у заходах ;
  • підготовлено та видано за результатами проекту спецвипуск бюлетеня "Права дітей"

  За чотири місяці безпосередньої роботи в районі маємо історії успіху, пов'язані з особистісним ростом дітей, їх адаптацією до нових умов, розвитком творчих здібностей тощо. Налагоджено системну взаємодію з місцевими органами влади. Діяльність клубів продовжується, а це є головним досягненням. Так в Бериславському районі зараз на етапі реєстрації громадська організація «Родинний затишок», в Чаплинському районі щопонеділка окремим питанням на колегії заслуховується діяльність клубу сімейного дозвілля. В Горностаївському та Скадовському районах продовжується робота творчих майстерень та різноманітних заходів для дітей з ПС та ДБСТ.


  ПРОЕКТ: «Надання освітніх послуг та інших додаткових послуг у сільських громадах с. Збурьєвка (Голопристанського району), с.Обривка, С.Маслівка (Новокаховського району) для дітей, які були задіяні у НФДП ( найгірших формах дитячої праці)»

  Організації що впроваджують:
  ХОЦ ГО «Успішна жінка»

  Термін виконання:
  до лютого 2012 року

  Територія проекту:
  с. Збурьєвка (Голопристанського району), с.Обривка, С.Маслівка (Новокаховського району)

  Короткий опис проекту:
  Реінтеграція у суспільство 50 дітей, які ідентифіковані як жертви дитячої праці та дитячого рабства, шляхом надання освітніх послуг та інших додаткових послуг у обраних сільських громадах. Освітні заходи включають у себе:

  § Неформальну освіту відповідно до індивідуальних потреб дітей, включаючи:
  • Курси, що проводитимуть вчителі для покращення академічної успішності дітей і запобігання покидання ними шкіл.
  • Репетиторство за основними шкільними предметами (читання, письмо, математика, природничі науки, історія) буде надано 4 волонтерами - вчителями
  • Індивідуальне репетиторство (шефство) буде надано волонтерами

  § Позашкільні заходи. Для дітей проводяться гуртки ручної праці: вироби з бісеру; моделювання тощо. Профорієнтаційні екскурсії, тренінги щодо захисту прав тощо.

  Дітям надані можливості проводити вільний час у безпечному середовищі, набути соціальні навички і покращити їх відношення до навчання. Іншим питанням яке буде розв'язане - це політика відсутності дискримінації по усім параметрам, включаючи стать і національність.

  ПРОЕКТ: «Сприяння православним ініціативам у соціальному служінні»

  Організації що впроваджують:
  парафія Св. Варвари

  Термін виконання:
  травень-листопад 2011 року

  Територія проекту:
  Херсонська область

  Короткий опис проекту:
  Мета проекту навчити групу священнослужителів, добровольців які надалі організують програми і проекти з соціального служіння при сільських парафіях Херсонської єпархії УПЦ. Для підтримки їх діяльності заплановані консультації експертів та випуск методичного посібника «Організація парафіяльного соціального служіння».