✦ 08 червня 2017 року у Великолепетиському районі відбулося засідання районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. У його роботі взяли участь й представники районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, один з напрямків діяльності яких спрямований на профілактику ВІЛ-інфекції/СНІДу та індивідуальну роботу з представниками групи ризику. ✦ 02-09 червня 2017 року спеціалістами Новокаховського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено низку лекційних занять та бесід для молодших школярів у пришкільних таборах міста Нової Каховки. ✦ 14 червня 2017 року спеціалістами Високопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Високопільським районним сектором з питань пробації для осіб, засуджених до покарань не пов’язаних із позбавленням волі проведено бесіду «Хочеш мати повагу в людей? Май повагу до себе!». ✦ 15 червня 2017р. у м. Нова Каховка проведено круглий стіл за темою «Забезпечення прав дітей в умовах деінституалізації». У засіданні взяли участь представники Новокаховського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. ✦ 20 червня 2017 року Генічеським міським центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді спільно із волонтерами Генічеської районної організації Товариства Червоного Хреста України проведено засідання за «круглим столом» для внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території міста Генічеськ. ✦ 20 червня 2017 року спеціалісти Бериславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді зустрілися з керівниками загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів Бериславського району та розповіли про нову форму сімейного виховання - патронат над дитиною. ✦ 22 червня 2017 року Великолепетиським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено засідання за «круглим столом» на тему: «Гендерна рівність у суспільстві» для безробітних осіб.

Партнерські проекти

ПРОЕКТ: «Стабілізаційна підтримка внутрішньо переміщених осіб та місцевих громад в Україні»

Організації що впроваджують:
ГО «Ветор розвитку» у партнерстві з Міжнародною Організацією з Міграції (МОМ) за фінансовою підтримки Департаменту Міжнародного Розвитку Великої Британії.

Термін виконання:
вересень 2015 - травень 2016 років.

Територія проекту:
Херсонська область

Короткий опис проекту:
Метою проекту є підтримка внутрішньопереміщених осіб шляхом проведення навчальних заходів з самозайнятості та розвитку підприємниства і виділення мікрогрантів на ці цілі.


Результати проекту:
 • 5-6 та 7-8 жовтня 2015 року у м. Херсоні в рамках проекту проведені навчальні тренінги з організації самозайнятості. 54 учасника проекту, відібрані на конкурсній основі (заявників було 72 особи),

 • проведено тренінг з мікропідприємництва ;


  ПРОЕКТ: «У пошуках порозуміння: зрозуміти та прийняти»

  Термін виконання:
  2015 рік

  Організації що впроваджують:
  МО «Нова генерація»

  Опис проекту:
  Головною метою проекту є сприяння інтеграції ВПО та ресоціалізації осіб, які пережили психотравмуючі події внаслідок військових дій на терриротії України в громадах Херсонської області через підтримку ефективної соціально-психологічної допомоги в громадах, налагодження взаємодії між різними суб’єктами надання послуг ВПО та створення локальних комунікативних майданчиків.
  Одним із завдань проекту, є сформування команди психолгів та соціальних працівників які зможуть надавати своєчасну та ефективну допомогу особам які пережили психотравмуючі події та готові надалі співпрацювати з МО "Нова генерація" та Українською миротворчою школою у подальших проектах та ініціативах у питаннях миротворення та допомоги вразливим категоріям громадян.

  Очікувані результати проекту:
  В 5 найактивніших громадах, з яких надійде більше заявок, буде краща можливість сфомувати команди з триох (3) місцевих психологів та трьох (3) соціальних працівників, які пройдуть навчання.
  Саме в цих громадах буде проведено інтеграційі та комунікативні заходи з людьми які пережили психотравмуючі події та організаціями та державними органами, які є надавачами послуг для цієї вразливої категорії.

  ПРОЕКТ: «Профілактика ВІЛ-інфекції серед СІН Херсонської області.»
  Організації що впроваджують: ХОО ВГО«Ліга соціальних працівників України»


  Термін виконання:
  2012 -2013 рік

  Територія проекту:
  Білозерський, Цюрупинський, Голопристанський та Чаплинський райони області

  Короткий опис проекту:
  Мета проекту: підвищення доступу СІН в сільській місцевості до якісних соціальних та медичних послуг шляхом організації роботи МПОШ, послуг МА , стаціонарних ПОШ, а також проведення тренінгів для представників місцевих громад з метою зменшення стигми та дискримінації в соціальному середовищі, побудови дієвої системи переадресації на місцевому рівні.

  Модель передбачає надання комплексу послуг СІН на базі служб соціально-профілактичної роботи 4 районних центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.. Для залучення нових клієнтів передбачено виїзди соціальних працівників (членів організації) у сільські населенні пункти де зареєстровано найбільша кількість СІН та надання базового пакету послуг.

  Очікувані результати проекту:
  За два роки охопити послугами щонайменше 1000 людей, які вживають наркотики ін'єкційним шляхом.


  ПРОЕКТ «Налагодження механізмів співпраці в ресоціалізації неповнолітніх, засуджених до покарань, не пов`язаних з позбавленням волі».

  Організації що впроваджують:
  ГО ХОЦ «Успішна жінка»

  Термін виконання:
  2012 рік

  Територія проекту:
  Райони м.Херсона, Голопристанський, Цюрупинський райони, м. Нова Каховка.

  Короткий опис проекту:
  Метою проекту є налагодження співпраці між установами та організаціями, залученими до процесу ресоціалізації неповнолітніх, засуджених до покарань, не пов`язаних з позбавленням волі, надання навичок прийомів та методів соціально психологічної роботи з неповнолітніми, знань з медіації для фахівців.

  Під час реалізації проекту відбудеться дослідження проблем ресоціалізації неповнолітніх, засуджених до покарань, не пов`язаних з позбавленням волі; визначення та апробація методів соціально-педагогічної і психологічної роботи з неповнолітніми, засудженими до покарань, не пов`язаних з позбавленням волі; надання та отримання необхідних знань та навичок з медіації фахівцям кримінально-виконавчої інспекції;

  Заплановано організувати надання он лайн консультацій та відео конференцій для фахівців КВІ, соціальних працівників ЦССДМ пілотних районів; налагодити механізми співпраці між установами та організаціями, залученими до процесу ресоціалізації неповнолітніх, засуджених до покарань, не пов`язаних з позбавленням волі

  Очікувані результати проекту:
  • створити 7 пілотних районних локальних центрів;
  • відпрацювати навички соціальної компетентності та менеджмент індивідуальних випадків 50 засуджених неповнолітніх, які є на обліку в пілотних районах;
  • поширити кращі практики через проведення обласного семінару та надання методичних рекомендацій 200 фахівцям відповідних державних установ;
  • поширювати інформацію про реалізацію та інновації проекту через створення спеціальних телепередач та трансляцію їх на обласному телебаченні, статті в газетах, інформацію на сайтах.
  • обласному телебаченні, статті в газетах, інформацію на сайтах.


  ПРОЕКТ «Запобігання розповсюдження ВІЛ/СНІД, ІПСШ, вірусних гепатитів серед «дітей вулиць» в Херсонському регіоні»

  Організації що впроваджують:
  Херсонська міська молодіжна організація «Християнський молодіжний рух «АНАСТАСІС»

  Термін виконання:
  2012 -2013 роки

  Територія проекту:
  Райони м.Херсона, м. Каховка, Нова Каховка.

  Короткий опис проекту:
  Мета проекту - здійснення соціального патруля серед дітей вулиці м. Херсона, м. Каховки, та Н.Каховки та створення і діяльності Центру денного перебування дітей в м. Херсоні .

  В рамках соціального патрулювання буде здійснюватися: первинне виявлення бездоглядних дітей ( патрулювання місць постійного перебування дітей «вулиці»), послуги з ДКТ та проведення скринингу на ІПСШ та гепатити, за потребою пере направлення до ЛПЗ, для до обстеження та лікування, психосоціальна реабілітація ( надання консультацій, ведення випадку та визначення правового статусу дитини).

  Додаткові послуги, які будуть надані дітям з груп ризику в м. Херсоні:
  • Проведення заходів серед дітей та підлітків з підвищення рівня інформованості та зміни поведінки на безпечну в притулках, дитячих будинках і спецшколах, в інтернатах, ПТУ;
  • Розвиток широкої мережі з надання якісних засобів захисту в необхідній кількості (з урахуванням віку та статі);
  • Створення широкої мережі місць звернення дітей та підлітків за допомогою (притулки, консультативні, реабілітаційні та громадські центри, аутріч маршрути, кабінети та пункти при лікарнях, гуртожитки тощо);
  • Створення та розвиток волонтерського руху, надання послуг за принципом «рівний - рівному» серед дітей;
  • Система чіткої переадресації між організаціями та повний супровід дитини;
  • Створення можливості первинного медичного обстеження, діагностики, лікування та профілактичної роботи з зміною нормативно-правової бази та забезпечення юридичної основи послуг для дітей та підлітків груп ризику;
  • Лобіювання та адвокація прав і свобод дітей та підлітків;
  • Впровадження та розширення нових форм роботи та кращих практик серед дітей та підлітків;
  • Розширення соціальної реклами в ЗМІ та на вулицях населених пунктів.

  Очікувані результати проекту:
  Планується охоплення підлітків, що практикують ризиковану поведінку (вуличних дітей) виявлених субкультур протягом 2012року у кількості 500 осіб і 600 осіб у 2013 році.. Також будуть надані послуги з діагностики ВІЛ 440 дітям вулиці. ДКТ буде здійснюватися в умовах мобільного пункту «Соціального патруля», денного центру згідно з договором, на базі центру СНІДу (при супроводі вуличних дітей) і на аутріч-маршрутах міста (згідно графіків роботи)., будуть протестовано 200 дітей вулиці. Проект дозволить створити мережу організацій з надання послуг, підвищити охоплення дітей і підлітків якісними послугами і змінити поведінку у дітей та підлітків груп ризику на більш безпечне.


  ПРОЕКТ: «Клуби сімейного дозвілля як форма самоорганізації населення в Херсонській області»

  Організації що впроваджують:
  ХМГО «Центр сприяння громадянській участі»

  Термін виконання:
  грудень2010 - липень 2011 років.

  Територія проекту:
  Скадовський, Бериславський, Чаплинський та Горностаївський райони.

  Короткий опис проекту:
  Метою проекту було посилення спроможності членів прийомних сімей (далі ПС) та дитячих будинків сімейного типу (далі ДБСТ) до захисту своїх прав та самоорганізації через впровадження системи клубів сімейного дозвілля. У кожному з обраних районів протягом березня-червня 2011 року реалізовано по 1-му соціальному проекту, спрямованому на вирішення потреб ПС, ДБСТ, опікунських сімей, шляхом впровадження клубної методики.

  Результати проекту:
  • до роботи в клубах було залучено 47 прийомних сімей (далі ПС) та дитячих будинків сімейного типу (далі ДБСТ), що функціонують в пілотних районах;
  • разом проведено 28 заходів;
  • більше ніж 250 членів ПС та ДБСТ були залучені до діяльності клубів сімейного дозвілля, та більше 200 представників громад взяли участь у заходах ;
  • підготовлено та видано за результатами проекту спецвипуск бюлетеня "Права дітей"

  За чотири місяці безпосередньої роботи в районі маємо історії успіху, пов'язані з особистісним ростом дітей, їх адаптацією до нових умов, розвитком творчих здібностей тощо. Налагоджено системну взаємодію з місцевими органами влади. Діяльність клубів продовжується, а це є головним досягненням. Так в Бериславському районі зараз на етапі реєстрації громадська організація «Родинний затишок», в Чаплинському районі щопонеділка окремим питанням на колегії заслуховується діяльність клубу сімейного дозвілля. В Горностаївському та Скадовському районах продовжується робота творчих майстерень та різноманітних заходів для дітей з ПС та ДБСТ.


  ПРОЕКТ: «Надання освітніх послуг та інших додаткових послуг у сільських громадах с. Збурьєвка (Голопристанського району), с.Обривка, С.Маслівка (Новокаховського району) для дітей, які були задіяні у НФДП ( найгірших формах дитячої праці)»

  Організації що впроваджують:
  ХОЦ ГО «Успішна жінка»

  Термін виконання:
  до лютого 2012 року

  Територія проекту:
  с. Збурьєвка (Голопристанського району), с.Обривка, С.Маслівка (Новокаховського району)

  Короткий опис проекту:
  Реінтеграція у суспільство 50 дітей, які ідентифіковані як жертви дитячої праці та дитячого рабства, шляхом надання освітніх послуг та інших додаткових послуг у обраних сільських громадах. Освітні заходи включають у себе:

  § Неформальну освіту відповідно до індивідуальних потреб дітей, включаючи:
  • Курси, що проводитимуть вчителі для покращення академічної успішності дітей і запобігання покидання ними шкіл.
  • Репетиторство за основними шкільними предметами (читання, письмо, математика, природничі науки, історія) буде надано 4 волонтерами - вчителями
  • Індивідуальне репетиторство (шефство) буде надано волонтерами

  § Позашкільні заходи. Для дітей проводяться гуртки ручної праці: вироби з бісеру; моделювання тощо. Профорієнтаційні екскурсії, тренінги щодо захисту прав тощо.

  Дітям надані можливості проводити вільний час у безпечному середовищі, набути соціальні навички і покращити їх відношення до навчання. Іншим питанням яке буде розв'язане - це політика відсутності дискримінації по усім параметрам, включаючи стать і національність.

  ПРОЕКТ: «Сприяння православним ініціативам у соціальному служінні»

  Організації що впроваджують:
  парафія Св. Варвари

  Термін виконання:
  травень-листопад 2011 року

  Територія проекту:
  Херсонська область

  Короткий опис проекту:
  Мета проекту навчити групу священнослужителів, добровольців які надалі організують програми і проекти з соціального служіння при сільських парафіях Херсонської єпархії УПЦ. Для підтримки їх діяльності заплановані консультації експертів та випуск методичного посібника «Організація парафіяльного соціального служіння».скачать софт