В Херсонській області з 14 по 18 травня 2018 року проведена соціально-інформаційна кампанія «Світ без насильства».

Законодавство визначає насильство в сім’ї, як будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю.

Вкрай рідко насильство вчиняється «просто так» – що чоловік взяв і вдарив дружину. Як правило, усе починається з приниження, образ, погроз –конфліктів в сім’ї та психологічного насильства.

Тому з метою привернення уваги людей на збільшення випадків насильства в сім’ях та впливу насильства на дітей, необхідність знати ознаки насильства, вчитись навичкам конструктивного вирішення сімейних конфліктів фахівцями із соціальної роботи мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено низьку інформаційно-просвітницьких заходів, акцій, в яких взяло участь 2,5 тис. осіб, серед яких підлітки, молодь та члени сімей, які опинились у складних життєвих обставинах.

Також учасникам заходів були надані більше ніж 2 тис. буклетів, листівок з інформацією про види насильства, куди звертатись та які види допомог надаються у випадку вчинення насильства.

В заходах активну участь взяли мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, які створені на базі обласного та районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в рамках проекту «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», який фінансується Фондом народонаселення ООН в Україні.

Мета мобільних бригах соціально-психологічної допомоги – термінове реагування на факти гендерно зумовленого насильства (у тому числі насильства в сім’ї) та надання першої психологічної допомоги постраждалим.

Телефон «Гарячої лінія» мобільної бригади для консультацій – 0667368794