21 фахівець із соціальної роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді отримали знання щодо створення та соціального супроводження прийомних сімей/дитячих будинків сімейного типу. Навчання організоване на базі партнерської організації «Мій Дім» Херсонським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 10-11 травня 2018 року.

Досвідчена тренерка Партнерства «Кожній дитині» Лариса Клопова, розповіла про основні проблеми сучасного сирітства в Україні, особливості функціонування різних сімейних форм виховання, нормативно-законодавчі акти, що регулюють діяльність прийомних сімей/дитячих будинків сімейного типу.

Також розглянуто питання щодо підбору кандидатів у прийомні батьки, батьки – вихователі, етапи створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу та процес соціального супроводження, підготовка до виходу дитини із сім’ї.

Супроводження прийомної сім’ї/дитячого будинку сімейного типу потребує постійної допомоги, підтримки та вдосконалення, тому для фахівців із соціальної роботи це навчання було пізнавальним та корисним для подальшої роботи при створенні та соціального супроводження прийомних сімей/дитячих будинків сімейного типу.