В умовах децентралізації саме на об’єднані територіальні громади покладено вирішення значної частки питань соціального захисту та надання соціальних послуг.

Тому, тема забезпечення соціальної допомоги на рівні територіальних громад у світлі децентралізації органів місцевого самоврядування викликала інтерес учасників обласної конференції, що відбулася 09 листопада 2017 року. Під час заходу голови ОТГ, фахівці із соціальної роботи, керівники та члени громадських організацій та відповідні працівники із соціальної роботи місцевих державних адміністрацій мали змогу поспілкуватися зі спеціалістами організації Heartland Family Service та Міжнародного Центру Розвитку Лідерства.

Під час конференції спікери від Heartland Family Service, що заснована у 1875 році у Сполучених Штатах Америки, поділилися багатогранним досвідом у наданні відповідних послуг сім’ям та окремим представникам 15 місцевостей Небраски та південно-західної Айови в таких напрямках як підтримка сім’ї та дитини, консультування та попередження кризових ситуацій, допомога у домоведенні та сприяння фінансовій стабільності. Вони продемонстрували успішні практики надання соціальних послуг та досвід залучення бізнесу у соціальну сферу.

По завершенню, присутні дійшли висновку, що необхідно надавати більші ресурси та забезпечувати доступ до послуг бідним, виключеним та маргіналізований групам, для того, щоб зміцнити потенціал і можливість життєвого вибору кожного члена громади.