За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня відзначається День пам’яті померлих від СНІДу. Головним покликанням цієї дати є – вшанування пам’яті людей, які пішли з життя через цю хворобу та привернення уваги до проблеми ВІЛ/СНІДу.

20 травня 2019 року з метою пропаганди здорового способу життя, підвищення поінформованості населення з питань профілактики недугу та заохочення до проходження тесту на ВІЛ Нововоронцовським районним центом соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) проведено вуличну акцію «Не будь байдужим – протестуй себе та коханих!».

Під час спілкування з пересічними громадянами селища працівники Центру звертали їх увагу на важливість ведення здорового способу життя, формування родинних стосунків, наголошували, що безпечна поведінка збереже здоров’я та захистить від ВІЛ-інфекції та інших соціально небезпечних хвороб. Загалом заходом охоплено 55 осіб та розповсюджено 55 буклетів «Абетка самозахисту».

Прагнення до здорового способу життя, визначення своїм життєвим пріоритетом сімейних цінностей та моральності, відмова від ризикованої статевої поведінки і відповідальність за своє здоров’я – це запорука захисту від інфікування ВІЛ. Також, ми повинні пам’ятати про тих, чиї життя забрала епідемія та про те, що тільки від нас самих залежить наше майбутнє і майбутнє наших дітей.