Актуальною проблемою сучасного світу є проблема розповсюдження злочинності серед неповнолітніх. Багато чинників призводять до негативної поведінки дітей, а основними факторами ризику є неблагополуччя в сім’ях, конфлікти, насильство, внаслідок чого вони живуть в атмосфері невпевненості у майбутньому, нервовості та агресивності.

14 листопада 2019 року фахівцем із соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новокаховської міської ради (далі – Центр) для учнів 8 класу спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8, проведено лекційний захід.

Мета  – попередження вчинення відповідною категорією правопорушень, застереження неповнолітніх від вживання тютюну, алкоголю та наркотиків.

Так, фахівцем Центру роз’яснені основні  негативні наслідки, до яких може призвести безвідповідальне ставлення до власного життя,  обговорені історії неповнолітніх, які попри заборони вчинили злочини та відбувають покарання у місцях позбавлення волі.

Розповіді справили на учнів велике враження, вони бурхливо обговорювали кожну історію, ділилися думками щодо причин, що привели осіб  за тюремні ґрати.

Наприкінці зустрічі молодь самостійно підвела відповідні висновки та подякувала фахівцю за змістовну, цікаву та пізнавальну зустріч.

Соціально-профілактична робота у дитячому середовищі проводиться фахівцями Центру постійно, і доки триває навчальний рік, спеціалісти мають за мету охопити максимально всі навчальні заклади, аби донести до учнівської та студентської молоді всю серйозність вищезазначеної проблеми.