Соціальна робота в будь-якій країні передбачає навчання тих, хто нею займається. Характер і форми цього навчання надзвичайно різноманітні, що відображає специфіку соціальної роботи як професійної діяльності.

Херсонським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – ХОЦСССДМ) з 05 по 09 листопада 2018 року на базі Херсонського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проводиться підвищення кваліфікації для 17 фахівців із соціальної роботи районів та міст Херсонщини, які здійснюють роботу щодо виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу таких сімей (осіб).

Досвід учасників різний: хтось нещодавно прийшов у соціальну службу, хтось щойно вийшов з відпуски по догляду за дитиною, хтось вже має понад п’ять років діяльності за даним напрямком.

Під час урочистого відкриття директор ХОЦСССДМ Дмитро Муценко зазначив, що подібні заходи сприятимуть професійному зростанню, взаємозбагаченню фахового досвіду, новим колегіальним задумам , що вплинуть на підвищення якості надання соціальних послуг найуразливим категоріям населення області. Користуючись нагодою він також привітав присутніх з Днем працівника соціальної сфери та відзначив Почесними грамотами ХОЦСССДМ найкращих.

На 5 днів напруженої, но цікавої праці, організаторами сплановані для фахівців із соціальної роботи, зокрема з встановлення контакту, консультування клієнтів, взаємодії з партнерськими організаціями. Не лише цикли лекційних занять, а й інтерактивні вправи, рольові ігри, робота в групах.

Сподіваємося, що всі гідно дійдуть до фінішу і отримають сертифікати про підвищення кваліфікації.

Херсонським ОЦСССДМ розроблено проект регіонального плану заходів з підвищення кваліфікації фахівців із соціальної роботи на 2019 рік щодо здійснення соціальної роботи з різними категоріями населення.