Глузування та знущання над дітьми однолітків уже стали частиною шкільного життя. З роками масштаби цього явища тільки збільшуються. Тому, знати про явище булінгу мають не тільки діти, а й їхні батьки. Адже, саме вони можуть зіграти важливу роль у запобіганні його проявів .

31 січня 2019 року працівники Нововоронцовського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) спільно з інспектором ювенальної превенції сектору превенції Нововоронцовського відділення поліції Бериславського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Херсонській області відвідали батьківські збори Осокорівської загальноосвітньої школи. На заході були присутні батьки старшокласників з дітьми та учительський колектив.

Так, на початку спілкування серед батьків та учнів було проведено анонімне анкетування щодо визначення кількості осіб, для яких тема насильства в сім’ї, учнівському середовищі актуальна та кількості осіб, які свого часу були в ролі жертви, кривдника або спостерігача. Результати анкетування показали, що проблема цькування досить актуальна та потребує втручання дорослих.

Директор Центру поінформувала всіх присутніх стосовно змін в законодавстві, що передбачають чіткий алгоритм дій у випадку цькувань. Наприкінці заходу серед присутніх батьків було розповсюджено пам’ятку, у якій зазначено ознаки булінгу, номери «гарячих»телефонних ліній та контакти установ. до яких потрібно звертатися за захистом та допомогою.

Подібні зустрічі з батьками збільшать можливість вчасного виявлення та запобігання цькування серед учнів. Тому, практика участі у батьківських зборах продовжуватиметься і надалі.