Станом на 17 травня 2018 року на території Херсонської області діють 26 об’єднаних територіальних громад (далі – ОТГ). Серед низки питань, що постають сьогодні перед ОТГ, одним з найбільш важливих є соціальний захист населення, зокрема забезпечення мешканців якісними соціальними послугами.

З метою надання всебічної допомоги та підтримки мешканців у Долматівській, Горностаївській, Мирненській ОТГ створено комунальні заклади «Територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді». Діяльність цих установ спрямована на надання помочі особам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання, забезпечення індивідуальної допомоги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю та хворим тощо.

Подолати соціальні, економічні, звичаєві, комунікаційні, вікові, родинні та інші проблеми і виклики, які людина не в змозі здолати самостійно і які спричинюють її соціальну дезадаптацію, випадання зі звичних соціальних систем, допомагає жителям Чаплинської ОТГ створена в ній комунальна установа «Центр соціальних послуг».

У Високопільській, Бехтерській, Іванівській ОТГ, за рахунок співфінансування з бюджетів сільських рад сім’ї, діти та молодь які знаходяться у складній життєвій ситуації у зв’язку з інвалідністю, хворобою, сирітством, безпритульністю, малозабезпеченістю, конфліктами і жорстоким ставленням у родинах тощо отримують соціальні послуги в обсягах, визначених державними стандартами, від Високопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, комунальних закладів «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Голопристанської районної ради та Іванівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Херсонський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді систематично надає методичну допомогу працівникам вищезазначених установ, організовує та проводить для них навчання з питань здійснення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю.