Цькування дітей з боку однолітків, так званий булінг, сьогодні одна з найбільш поширених проблем освітніх організацій, яка істотно збільшує ризик суїциду серед підлітків, призводить до ескалації агресії і насильства в колективі, зниження успішності, емоційних і невротичних проблем.

19 вересня 2019 року, з нагоди Всеукраїнського тижня протидії булінгу, фахівцем Бериславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) проведено бесіду з учнями 2-4 класів Бериславської початкової школи № 5 на тему: “Попередження насильства та булінгу в шкільному середовищі”.

Мета заходу –  висвітлення особливостей цієї проблеми в шкільному колективі, актуалізація  та формування негативного ставлення до проявів насилля серед дітей.

З школярами проведено інтерактивне заняття, в ході якого продемонстровано відеоролики на тему: «Моє цькування в школі» , «Цькуванню – НІ!», «Шкільний булінг» та японський мультиплікаційний фільм “Цькування”. Діти висловлювали думки про шляхи виходу з таких ситуацій, важливість не замовчувати про випадки знущань, а говорити про них, не стояти осторонь, а залучати дорослих, яким довіряють, не діяти агрессивно на боці кривдника, а намагатися допомогти.

На завершення з учнями проведено підсумкову бесіду, про те, як зробити наше життя кращим та добрішим.

Тож, всі учасники заходу прийшли до висновку, що важливо вчасно і правильно реагувати на прояви дитячої жортокості,  не лишатись осторонь та стати другом.