Наркоманія – одна з глобальних суспільних проблем в Україні, породжена втратою цінностей та сенсу життя. Це тяжка хвороба, зумовлена вживанням будь-якої наркотичної речовини, що викликає фізичну і психічну залежність, яка розпочинається від першої дози. Вживання наркотиків шкодить здоров’ю і життю як особи так і суспільства загалом.

Однією із найризикованіших верств населення, які можуть втрапити в наркотичну пастку, є особи, засуджені до покарань без позбавлення волі. Тому, аби попередити виникнення залежності у вищезазначених осіб Нововоронцовським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) спільно з відділом «Нововоронцовське бюро правової допомоги» Бериславського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та районним сектором з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України 13 червня 2019 року проведено зустріч «Це страшне явище – наркоманія».

На зустріч запрошено лікаря – нарколога комунальної установи «Центральна районна лікарня», який детально розповів присутнім, що таке наркотики, їх види, процес виникнення залежності та статистичні дані смертності в районі протягом останніх років.

Також, фахівець із соціальної роботи Центру наголосив присутнім особам про негативний вплив даного явища на родину в цілому, родинні цінності, безпеку, благополуччя та здоров’я близьких.

Для подолання наркоманії, як і будь – якої неінфекційної соціальної хвороби заходи мають бути комплексними та цілеспрямованими. І починати треба з профілактики. Адже завжди краще докласти зусилля та попередити залучення до вживання наркотиків нових осіб ніж мати непоправні наслідки.