В Україні розпочато процес децентралізації влади, який торкнеться всіх сфер життєдіяльності суспільства. Однією з найбільш охоплюючих є сфера соціального захисту населення, вагомою її частиною є система надання соціальних послуг, розвиток якої належить до власних повноважень рад об’єднаних територіальних громад (далі – ОТГ).

Станом на 26 вересня 2018 року у Херсонській області утворено 27 об’єднаних територіальних громад. У 6 з них суб’єктами надання соціальних послуг вразливим категоріям населення є комунальні установи, що надають інтегровані соціальні послуги, виконуючи функції Територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та соціальних служб для  сім’ї, дітей та молоді. Мешканці 7 ОТГ, які опинилися у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, отримують соціальні послуги від районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,  за рахунок коштів громад.

Починаючи з 01 жовтня 2018 року проводити соціальну роботу з уразливішими верствами населення, які потребують сторонньої допомоги, Зеленопідської, Роздольненської, Тавричанької ОТГ будуть фахівці із соціальної роботи відділення соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Каховського районного центру надання соціальних послуг.

Отже, робота, що проводиться у сфери надання соціальних послуг, на Херсонщині  вже приносить користь: їх одержувачі краще забезпечені якісними соціальними послугами, яких вони потребують; громада краще дбає про своїх мешканців і, що не менш важливо, сама визначає шляхи розв’язання своїх проблем; більш ефективно використовуються бюджетні кошти.