На сьогоднішній час поширення ВІЛ-інфекції та туберкульозу залишається однією з найактуальніших соціальних проблем. Темпи зростання кількості інфікованих вражають, адже кожні 12 секунд одна людина інфікується, а кожні 16 секунд – помирає… Соціальна робота – потужна зброя в боротьбі з туберкульозом та ВІЛ/СНІДом.

Саме тому, 13 червня 2019 року, на базі Бериславської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості, спеціалістами Бериславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр)  організовано та проведено засідання за «круглим столом» з теми «Реалізація профілактичних програм та заходів щодо протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу». До участі  долучилися спеціалісти управління соціального захисту населення, служби у справах дітей, відділу освіти, молоді і спорту районної державної адміністрації, Бериславської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості, лікарі комунальної установи «Бериславська центральна районна лікарня» та комунального некомерційного підприємства «Бериславський районний центр первинної медико-санітарної допомоги».

Учасники заходу обговорили рекомендації районної міжвідомчої робочої групи  з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу і шляхи їх виконання. Актуальними для обговорення стали питання максимального охоплення медичними послугами представників груп ризику, забезпечення антиретровірусною терапією  хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД, які її потребують, удосконалення системи добровільного консультування і тестування з метою діагностики хвороби на початкових стадіях тощо.

За  результатами дискусії заплановано проведення спільних з органами місцевого самоврядування дієвих заходів, що мають суттєво змінити відношення громади до проблеми ВІЛ/СНІДу та туберкульозу.

Отже,  на Бериславщині ведеться системна робота у напрямку впровадження сучасних технологій попередження соціально-небезпечних хвороб.