Торгівля людьми є одним із найганебніших злочинів проти людства, який має, як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини.

Будь-хто може постраждати від сучасних людоловів, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Жінки та чоловіки стають об’єктами сексуальної та трудової експлуатації, а підлітків змушують красти, жебракувати, використовують для проституції, виготовлення порнографічної продукції та навіть використовують з метою вилучення органів.

30 липня 2018 року в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, спеціалістами Бериславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) спільно із представниками місцевого центру надання вторинної безоплатної правової допомоги проведено міську інформаційно-просвітницьку акцію «Людина – не товар», до якої долучилися працівники Бериславської районної центральної бібліотеки.

Мета заходу – донести до українців інформацію стосовно торгівлі людьми, засобів вербування та шляхів експлуатації дітей та дорослих, ризики в інтернеті та соціальних мережах та про можливості убезпечити власне життя.

Організатори розмістили на центральній вулиці міста інформаційний стенд та створили інсталяцію, розповсюджували інформаційні буклети та розповідали про проблему торгівлі людьми і безпечну міграцію, а також інформували про можливість отримання допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми. Учасники дізнались про Національну «гарячу» лінію з питань протидії торгівлі людьми. Зателефонувавши на цілодобові номери 0-800-500-335 (зі стаціонарних) або 386 (з мобільних), можна отримати консультацію безкоштовно, анонімно і конфіденційно.

Не залишилося жодного байдужого серед охоплених акцією, оскільки проблема торгівлі людьми залишається актуальною та болісною для кожного українця.