Правопорушення, здійсненні неповнолітніми – це небезпечне соціальне явище. Багато неповнолітніх, вчиняють правопорушення або злочин, навіть не замислюючись, що вони вже повною мірою підлягають відповідальності за скоєнні ними діяння, а якщо розуміють це, то помилково вважають, що можуть уникнути покарання, думаючи що, відповідальність наступає з більш пізнього віку.
Так, 05 березня 2019 року, в приміщенні Херсонського центру освіти молоді та дорослих Херсонської міської ради, фахівцем із соціальної роботи Херсонського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з начальником Дніпровського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Херсонській області, з інспектором ювенальної превенції Дніпровського відділення поліції ХВП ГУНП в Херсонській області та прокурором Херсонської місцевої прокуратури проведено профілактичну лекцію для учнів 9-11 класів на тему «Кримінальна відповідальність неповнолітніх».
Метою заходу є надання теоретичних знань та практичних навичок, спрямованих на налагодження взаємовідносин між батьками, дітьми та вчителями, ознайомити учнів з поняттям кримінальної відповідальності та особливостями її застосування до неповнолітніх, сприяти формуванню правової свідомості та розуміння відповідальності за свою протиправну поведінку, розвинути правове мислення та виховати правову культуру учнів.
Також під час заходу, неповнолітніх ознайомили з Законом України «Про булінг», поняттям, його видами і як діяти, якщо ти став жертвою або свідком насильства, оскільки найбільше це явище поширене у шкільному середовищі. Школярам наголошено, що наслідки булінгу несуть кримінальну, адміністративну відповідальність та психологічні травми на все життя.
Наприкінці профілактичної бесіди-лекції учні переглянули відеофільм “Зона особливої уваги” щодо кримінальної відповідальності серед неповнолітніх.
Головне завдання проведення таких заходів – це попередження правопорушень серед неповнолітніх. Знання неповнолітніми певних законів, норм поведінки, своїх обов’язків перед суспільством, усвідомлення ними шкоди, відповідальності й вироблення у них правової свідомості – зобов’язує добре поводитись, утримує від порушень правил поведінки.