В існуючих нині в Україні соціально-економічних умовах значна кількість українських сімей потребує соціального захисту і допомоги, які надаються в тому числі центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді й соціальними закладами, та базуються на відповідній нормативно-правовій базі.

Соціальна робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, є одним з пріоритетних напрямів діяльності зазначених установ.

В цьому напрямку роботи одним з найголовніших чинників є раннє виявлення сімей, які потребують сторонньої допомоги, з метою профілактики сімейного неблагополуччя, своєчасного виявлення проблем та надання відповідної якісної допомоги.

З метою підтримки таких родин, введено в структуру центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та соціальних закладів обласного, районних та міських рівнів Херсонщини посади фахівців із соціальної роботи, практичних психологів і психологів, соціальних педагогів та юристів. Станом на 01 липня 2018 року працює 60 таких суб’єктів соціальної роботи.

Аналізуючи зміст та кількісні показники соціальної роботи із вразливою категорією населення протягом І півріччя 2018 року, можна говорити про велике навантаження на спеціалістів та фахівців, що надають соціальні послуги сім’ям/особам, які опинились у складних життєвих обставинах, та дефіцит кадрового потенціалу.