До мобільної бригади соціально-психологічної допомоги 06 лютого 2018 року звернулась постраждала особа Аліна зі скаргою на фізичне насильство з боку співмешканця.

Родина мешкає у одному із сіл Генічеського району, ситуація у якому, як і у більшості сіл не зовсім позитивна: безробіття, алкоголізм, безвихідне становище особливо для молоді. Більшість молодих людей намагається виїхати до великих міст де ще можна знайти достойну роботу та прогодувати свою сім’ю. Дехто наважується на більш радикальні кроки – пошук кращої долі за кордоном…

За статистикою у одній лише Польщі нараховується близько 2х млн. українських заробітчан. А в селах залишаються здебільшого пенсіонери та невелика кількість молоді, які вирішили залишитись.

Однією з таких сімей і є родина Аліни, що звернулась за допомогою до мобільної бригади. Сама вона з багатодітної родини місцевих жителів, життєвих складнощів зазнала з дитинства. Зараз Аліна має власну родину: чоловіка (цивільний шлюб) та двох синів 10 та 4 років. Головною причиною виникнення конфліктних ситуацій між подружжям є напружена економічна ситуація у родині; батьки не мають постійної роботи, перебиваються сезонними заробітками, яких завжди не вистачає. На підставі всіх цих негараздів чоловік намагається «втопити» горе у спиртному, що в свою чергу призводить до сварок та бійок.

Саме після одного з таких конфліктів Аліна вирішила звернутись за допомогою (про мобільну бригаду, говорить Аліна, дізналась у об’яві у сільській раді).
Після отриманого дзвінка члени мобільної бригади виїхали до місця проживання постраждалої, також до участі у візиті був залучений дільничний інспектор поліції(з огляду на агресивну поведінку кривдника, як повідомила сама постраждала).
По прибуттю на місце з’ясувалось, що конфлікт між подружжям стався напередодні ввечері, про що свідчили садна та синці на руках та на обличчі жертви. Чоловік знаходився також вдома у стані похмілля. Свою провину визнав повністю одразу з щирим каяттям.

Робота для чоловіка та дружини велась окремо.

В першу чергу була надана психологічна допомога постраждалій, щоб вона змогла виговоритись, «виплеснути» весь свій біль та гнів, далі психолог надав практичні поради як вести себе жінці у таких складних ситуаціях.
Окремо з кривдником профілактичну бесіду проводив дільничний інспектор та соціальний працівник мобільної бригади, його було попереджено про адміністративну та кримінальну відповідальність за вчинені ним дії.

З огляду на ситуацію, що склалась у родині, не однократний характер виникнення сварок, та наявність у родині малолітніх дітей, членами мобільної бригади було прийнято рішення скласти план дій для подолання кризової ситуації: в першу чергу звернутись до районного центру зайнятості, стати на облік, вжити «максимально дієвих заходів» щодо припинення вживання алкоголю…

Через тиждень були отримані перші позитивні результати… ми запросили Аліну до свого офісу, щоб вона змогла поділитись результатами, з її слів чоловік став на облік у центрі зайнятості, отримав роботу (хоч і тимчасову), але краще ніж нічого, після проведеної бесіди не вживає алкоголю, сама Аліна налагоджує сімейне господарство, піклується про дітей і вдячна за отриману допомогу.