Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Маніпулюючи бажаннями та намірами людей, їх ошукують та експлуатують.

Не дивлячись на значну кількість інформації стосовно цього явища у засобах масової інформації, багато осіб, які постраждали від торгівлі людьми, не свідомі того, що те, що з ними трапилось, є злочином, а вони – потерпілими.

Тому з метою роз’яснення існування проблеми торгівлі людьми, її основних форм та способів втягнення в експлуатацію було організовано 18-20 жовтня інформаційну кампанію з протидії торгівлі людьми.

Фахівцями із соціальної роботи мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено низку профілактичних заходів, а саме: бесіди з елементами тренінгових занять, лекції, відеолекторії, акції на центральних площах міст та районів, в яких взяло участь близько 3,5 тис. осіб числа учнівської, студентської молоді, членів сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, загального населення. Учасникам заходів були надані інформаційно-просвітницькі матеріали з вичерпною інформацією щодо форм торгівлі та шляхів отримання допомоги.

Також представники обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді прийняли участь у флеш-мобі #ПротиДІЙ торгівлі людьми площі Свободи.