Пияцтво, в сучасному українському суспільстві, набуло особливо високого рівня майже за всіма показниками – рівнем споживання алкоголю, захворюваності, смертності на ґрунті зловживання спиртними напоями, залучення до споживання його молоді.

15 липня 2019 року, у рамках роботи спеціалізованого формування “Консультативний пункт щодо запобігання ранньому соціальному сирітству”, у пологовому відділенні комунальної установи “Бериславська центральна районна лікарня” спеціалістами Бериславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено бесіду-діалог з теми “Годування груддю і алкоголь” для породіль.

Мета заходу –  виховання свідомого ставлення до власного здоров’я через усвідомлення всієї повноти небезпеки, що таїть у собі алкоголь, формування у  молодих матусь  позиції активної боротьби з алкоголізмом, як соціальним негативним явищем.

Під час бесіди розглянуто такі питання: негативний вплив спиртного на здоров’я дитини  під час вагітності, дія алкоголю на немовля при грудному вигодовуванні. Також продемонстровано відеоролики щодо шкідливих наслідків тютюнопаління та психотропних речовин.

Наприкінці заходу учасники дійшли згоди, що вживання алкоголю жінками під час годування груддю може призвести до серйозних порушень психічного та фізичного розвитку дітей.

Тож варто пам’ятати, що саме ми несемо персональну відповідальність за життя, здоров’я, виховання дитини перед самою дитиною, громадою, державою!