З метою інформування громадськості про запровадження в Україні послуги сімейного патронату, як складової системи захисту дітей та підтримки сімей з дітьми, спеціалістами Олешківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) 14 березня 2018 року проведено інформаційну кампанію серед 50 батьків учнів Олешківської спеціалізованої школи №2.

Враховуючи актуальність проблеми, міжнародні зобов’язання України щодо забезпечення прав дітей, спеціалісти Центру  мотивували  аудиторію до прояву активної й відповідальної громадянської позиції, закликали бути небайдужими до дитячої долі, тих, хто вже опинився у складних життєвих обставинах чи залишився без піклування батьків.

Слухачі дізналися про особливості створення та функціонування патронатних сімей, критерії відбору  кандидатів у патронатні вихователі тощо.

Спеціалістом Центру наголошено, що у разі виникнення бажання стати патронатним вихователем, бажаючі не залишаться на одинці з проблемами дитини та її біологічної сім’ї, а працюватимуть разом з командою професіоналів, які підтримають та нададуть необхідну методично-консультативну допомогу стосовно догляду, виховання і розвитку влаштованої під патронат дитини.Також учасникам надані індивідуальні консультації з питання патронатного виховання.

Нова комплексна соціальна послуга, дає змогу якнайкраще врахувати інтереси дитини, яка залишилася без батьківського піклування, гарантувати їй сприятливе сімейне оточення, підтримати сім’ю на ранніх етапах кризи.