Україна, як і більшість країн світу, переживає негативні соціальні процеси, що супроводжуються значними кризовими змінами у суспільстві. Одним з таких явищ є насильство. На жаль ним  наповнені різні сфери людського буття: політична, економічна, духовна та сімейно-побутова.

Намагаючись вирішити проблему домашнього насильства, у грудні 2017 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (далі – закон), в якому запропоновано новий підхід (із використанням європейських стандартів) до боротьби з цією проблемою у суспільстві.

11 січня 2019 року в рамках проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо попередження насильства та ознайомлення населення Нижньосірогозького району з основними статтями закону  фахівцем комунального закладу «Нижньосірогозький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» для учнів 8 – 10 класів Новоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено лекцію «Зупинимо домашнє насильство».

Під час заходу підлітків ознайомлено з основними термінами закону та зосереджено увагу на колі осіб, на яких поширюється його дія.

Після лекційної частини слухачі переглянули відеоролик відповідної тематики. На завершення присутні отримали інформаційні буклети та контактну інформацію стосовно організацій, що надають допомогу у випадках вчинення або загрози домашнього насильства.

Одним з основних індикаторів здорового суспільства є нульова толерантність до насильства та будь-яких його проявів. Тому просвітницька робота серед  дітей, підлітків та молоді – запорука розвитку цивілізованого суспільства.