Під девізом «Contraception: It’s Your Life, it’s your responsibility», що означає: «Контрацепція: це ваше життя, це ваша відповідальність» щороку, 26 вересня відзначається «Всесвітній день контрацепції». Даний захід почав проводитись починаючи з 2007 року за ініціативою десяти міжнародних організацій так чи інакше пов’язаних з проблемами планування сім’ї.

05 вересня 2018 року до відзначення долучився і Нововоронцовський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр). Спільно з відділом «Нововоронцовське бюро правової допомоги» Бериславського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та районним сектором з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України проведено відео лекторій «Родину варто планувати». Участь у заході брали 8 осіб засуджених до покарань без позбавлення волі.

Присутнім запропонували переглянути відеоролик «12 засобів контрацепції» та наголосили про відповідальність за власне репродуктивне здоров’я. Також, фахівцем Центру повідомлено учасників і про кримінальну відповідальність за зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншою невиліковною інфекційною хворобою. По закінченню спілкування кожен отримав брошуру «Запланований вибір».

Здоров’я людини в першу чергу залежить від неї самої. Тому, інформування населення щодо використання ефективних засобів контрацепції здійснюватиметься Центром і надалі. Адже знання про них допоможе зробити кожному свій вірний вибір.