Розвиток новітніх технологій, завоювання світу різноманітними гаджетами породили проблему соціальної адаптації молоді. Все більше і більше підлітків замінюють реальність віртуальним життям і, як наслідок, залишаються на його обочині. Особливо вразливі – діти з прийомних родин та дитячих будинків сімейного типу. Не дивлячись на те, що вони, виховуючись у родинному колі, все одно мають проблеми з адаптацією в соціумі.

З метою усунення передумов, що формують несамостійну, соціально дезорієнтовану особистість, 18 квітня 2019 року працівниками Бериславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на базі Бериславської філії Херсонського обласного центру зайнятості було проведено семінар – тренінг для прийомних батьків та батьків-вихователів з теми “Готовність до дорослого життя”.

Учасники тренінгу у дружній атмосфері мали змогу ознайомитися з особливостями підліткового віку,  ознаками зрілої особистості та спільно розробити план дій щодо адаптації дитини за межами родини.

Батьки ділилися проблемами у вихованні дітей, з якими вони зіткнулися вже сьогодні, і разом намагалися знайти шляхи  їх вирішення.

Наприкінці заходу, “запрошуючи один одного на каву”, учасники  відмітили актуальність та необхідність таких зустрічей та запропонували проводити їх не рідше одного разу на квартал.

Організатори  пообіцяли активним батькам і надалі підбирати цікаві теми для обговорення та пропонувати різноманітні вправи, що сприятимуть підвищенню їхнього виховного потенціалу та поліпшенню психологічного клімату у сім’ї.