Проблема підтримки підростаючого покоління та сприяння його успішній соціалізації, вступу у доросле життя актуальна в усі часи.

Найбільша допомога потрібна тим, хто тривалий час позбавлений батьківського піклування. Так сталось, що в Бериславі з’явились діти, яких покинула власна мати, залишивши їх на призволяще.

Починаючи з квітня 2018 року спеціалісти Бериславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) сприяли забезпеченню потреб двох неповнолітніх дітей з родини Н., шляхом надання матеріальної, гуманітарної, інформаційної та психологічної підтримки. Посильна допомога у вигляді продуктів харчування та засобів гігієни надійшла від приватних підприємців міста. У Бериславській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 та дитячих будинках сімейного типу (далі – ДБСТ) м. Берислава дітей забезпечили гарячим харчуванням, а ТОВ “Берислав – хлібозавод” протягом квітня-червня 2018 року щодня безкоштовно видавав хлібобулочні вироби. За власні кошти прийомних батьків та батьків-вихователів Бериславського району оплачено борг за електропостачання у будинку дітей.

За клопотанням Центру внесено зміни до Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Берислава на 2018 рік та передбачено кошти на підтримку дітей, сімей та молоді, які опинилися у складних життєвих обставинах та не можуть подолати їх самостійно у сумі 10 000 грн.

За результатами проведеної роботи спеціалістами Центру, Бериславською міською радою виділено кошти у сумі 2 000 грн. на придбання продуктів харчування та предметів першої необхідності для дітей з родини Н.. Вирішене питання про тимчасове влаштування, а у Бериславському районному суді Херсонської області слухається питання про позбавлення батьківських прав обох батьків.

Любов, турбота, увага, розуміння і захист – це саме те, що потрібно всім дитям, кожного дня. Під цим гаслом спеціалісти Центру й надалі будуть працювати, адже чужих дітей не буває.