З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Особливої уваги та підтримки потребують діти, яких доля залишила без батьків або їх піклування.

Щороку 15 травня в Україні відзначають Міжнародний день сім’ї. Це свято було затверджено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН в 1993 році.

На сьогодні в Нововоронцовському районі функціонує 6 дитячих будинків сімейного типу та 5 прийомних сімей, які виховують 53 дитини.Аби відзначити важливість вкладу прийомних батьків та батьків – вихователів у виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування Нововоронцовський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) 15 квітня 2019 року організував проведення засідання за «круглим столом».  На захід також  запрошено представників служби у справах дітей, управління соціального захисту населення районної державної адміністрації  та відділення поліції для обговорення та вирішення  питань, що виникають під час функціонування таких сімей та будинків.

Представники районної влади та Центру привітали родини зі святом  висловили захоплення їх вкладом у життя та виховання дітей. Кожна прийомна мати та мати – вихователька отримала букет квітів в знак поваги та вдячності. Два  дитячих будинки сімейного типу, що функціонують вже понад 10 років, нагороджено Почесною грамотою голови обласної державної адміністрації.

Надалі всіма присутніми розглянуто питання підготовки дітей до самостійного життя, захисту їх майнових прав  та обговорено результати анкетування прийомних батьків та батьків – вихователів щодо «валізи», з якою вони полишають родину. Не обійшлося й без обговорення актуальної теми щодо попередження шкільного булінгу, алгоритму дій у разі потрапляння в негативну ситуацію та відповідальності за діяння. Протягом спілкування кожна родина отримала відповіді на питання, що їх хвилювали, та обмінялась власним досвідом виховання малечі.

День сім’ї – особливе свято, що хочеться відзначити. Адже сім’я — основний інструмент, через який передається мудрість і знання від одного покоління іншому. А союз сім’ї і держави – необхідна запорука процвітання і добробуту його громадян.