Бойові дії на сході України стала для нашого народу великим викликом, випробовуванням. Вони є психотравмуючим фактором не тільки для військових , але й для їхніх родин, зокрема, жінок та дітей.

З метою надання психологічної підтримки та допомоги сім’ям військовослужбовців, 27 лютого 2019 року, на базі Бериславської філії Херсонського обласного центру зайнятості, спеціалістами Бериславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) організовано та проведено зустріч групи самодопомоги матерів та дружин учасників операції обєднаних сил (далі – ООС). На захід також запрошено військового капелана Олега Фірюліна, спеціаліста місцевого центру надання вторинної безоплатної правової допомоги Катерину Кравчук, голову Червоного Хреста України Галину Харламову.

На зустрічі учасники  обговорили питання психофізичної саморегуляції, основ релаксації, за допомогою яких можна знайти власні енергетичні ресурси для подолання життєвих проблем. Були надані рекомендації щодо попередження конфліктів в сім’ях та шляхів налагодження соціальних контактів, особлива увага була звернена на профілактику алкозалежності.

Члени групи залюбки сприймали  інформацію, непомітно для себе розкривалися, формулювали свої проблеми, завдяки чому страхи поступово розчинялися.

Бажання кожного надати допомогу було щирим, присутні ділилися власним досвідом, рекомендаціями, що загалом здійснило позитивний терапевтичний ефект на усіх учасників. Окрім того, кожен з присутніх отримав інформаційні буклети: «Послуги районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» та «Пам’ятка учаснику АТО».

Наприкінці зустрічі, учасники вирішили активізувати спільну роботу з ГО “Тризуб”, що опікується проблемами учасників ООС, з метою розширення доступу до ресурсів групи іншими учасниками ООС. Наступну зустріч заплановано на квітень 2019 року.

Самодопомога – це рятівна суміш витримки та знань, завдяки яких людина долає труднощі та тренує волю і витримку. Це можливість покращити своє самопочуття за допомогою знань з психології, власного досвіду та потенціалу та рухатись далі, не залежати від обставин, приймати складні рішення в умовах, коли отримати допомогу від інших неможливо.