Однією з причин злочинів, що вчиняються дітьми, є неусвідомленість ними усієї серйозності здійснених вчинків. А найчастіше умовами для вчинення їх неповнолітніми є неблагополучне оточення, відсутність зайнятості дитини, негативний вплив оточення з боку як дорослих, так і однолітків, бездоглядність та безпритульність.

З метою профілактики вчинення правопорушень неповнолітніми, 15 листопада 2018 року фахівцем із соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новокаховської міської ради (далі – Центр) в загальноосвітній школі I-III ступенів № 10 проведено лекцію з теми «Психологія неповнолітніх. Кримінальна відповідальність за скоєння злочинів». До проведення заходу долучився також інспектор ювенальної превенції сектору превенції Новокаховського ВП ГУНП.

В ході зустрічі учасників ознайомлено зі статистикою злочинів, що здійснюються неповнолітніми та роз’яснено про негативні наслідки, до яких може призвести безвідповідальне ставлення до власного життя.

Діти отримали від фахівців багато корисної інформації, а найголовніше – молоді роз’яснено, що їх майбутнє залежить саме від них і за свої вчинки обов’язково потрібно відповідати.

Дані спільні заходи стали вже традиційними і робота щодо запобігання дитячої злочинності фахівцями Центру проводитиметься і надалі, адже проблема правопорушень серед молоді надто актуальна на сьогодні.