Щорічно в третій четвер листопада у більшості країн світу відзначається Міжнародний день відмови від паління.

Тютюнопаління – найбільш поширена у всьому світі шкідлива звичка. Кожні 8 секунд на планеті помирає людина від цієї причини. Кожна цигарка скорочує життя у середньому на 12 хвилин.

З метою популяризації здорового способу життя, сприяння зниженню поширення тютюнової залежності 12 листопада 2018 року фахівцями Нововоронцовського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з працівниками відділу «Нововоронцовське бюро правової допомоги» Бериславського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та районним сектором з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України для умовно засуджених осіб проведено відеолекторій «Не спалюй своє майбутнє!» з елементами тренінгу.

Присутні дізналися про хімічні сполуки, що містяться в цигарках та тютюновому диму,  їх шкідливу дію на організм людини та наслідки активного та пасивного паління.

Організатори сподіваються, що в результаті проведеного заходу учасники зрозуміли, які мотивації можуть стати основними в бажанні кинути цю пагубну звичку та про необхідність ведення здорового способу життя.

Формування здорового способу життя ε головним важелем первинної профілактики у зміцненні здоров’я населення крізь зміну стилю і укладу життя, його оздоровленням з використанням гігієнічних знань у боротьбі зі шкідливими звичками.