Загальновідомо, що діти-сироти є найбільш вразливою групою населення. Вони страждають від порушень прав людини і потребують особливого захисту, а ті, з них, які випускаються з державних закладів опіки, ще й самостійно не можуть адаптуватися до дорослого життя, тому входять у нього практично не готовими.

З метою соціальної адаптації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у Сиваській загальноосвітній школі-інтернаті вже п’ятий рік поспіль працює Консультативний пункт Новотроїцького районного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі-Центр).

25 жовтня 2018 року спеціалістами Центру проведено тренінгове заняття з теми «Профілактика негативних явищ у підлітковому середовищі».

Під час заходу були розкриті поняття здоров’я, здоровий спосіб життя, шкідливі звички та їх вплив на організм людини. Соціальні працівники детально пояснили учням, що альтернативою асоціальним проявам можуть бути заняття спортом, відвідування гуртків, секцій.

Під частренінгу проведена вправа «Я маю корисні звички. Це…», в ході якої учні дізнатися як з користю можна проводити вільний час. Також, дітям розкрили шість способів говорити «НІ» на пропозиції залучити їх до негативних явищ, та продемонстрували як це працює на практиці.

Наприкінці заходу учасники висловили думку про те, що отримана інформація є дуже корисною та стане їм у нагоді після виходу зі стін інтернату, також вони висловили побажання щодо тематики наступних зустрічей.

Навчити дітей усвідомлювати цінність власного життя та необхідність його збереження–цей  напрямком роботи має бути у колі першочергових для тих, хто працює з вищезазначеною категорією осіб. Тому що без цього неможливе досягнення головної мети – соціальної адаптації дитини у суспільстві.