Кожна дитина має право на виховання у родині, адже в ній відбувається розвиток дитячої особистості. Але іноді проживання в сім’ї стає нестерпним, більше схожим на суцільне насильство або повну бездоглядність. Адже причин, які призводять до складних життєвих обставин, безліч. І тоді постає питання вилучення дитини з біологічної сім’ї.

Державна політика у сфері захисту прав дітей в даний час перебуває у стані реформування інтернатних закладів та пошуку альтернативних форм влаштування дітей до сімейних форм виховання, зокрема, однією з форм є патронат над дітьми.

20 вересня 2018 року на базі Новокаховського центру зайнятості, фахівцем із соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новокаховської міської ради (далі – Центр) з мешканцями громади із числа громадян, що знаходяться у пошуку роботи, проведено семінар з теми «Сімейний патронат».

Мета заходу – знайти кандидатів у патронатні вихователі.

Учасників семінару детально ознайомлено з особливостями відбору кандидатів у патронатні вихователі та специфікою їх навчання. Окрім цього фахівцем Центру презентовано алгоритм надання послуги патронату над дитиною та спільно з присутніми розглянуто кожен із етапів.

На завершення присутні дійшли висновку, що сімейний патронат має зайняти ключове місце в державній системі підтримки дітей, адже ми дорослі в змозі допомогти дитині відчути себе потрібною та щасливою.

Такі заходи розплановані працівниками Центру й надалі проводитимуться з метою убезпечення потрапляння дітей у складні життєві обставини.