Тема планування сім’ї, використання засобів контрацепції поки належить у нашому суспільстві до «закритих тем». Та про це варто починати говорити, адже від продуманого планування свого майбутнього, своєї сім’ї у подальшому залежить благополуччя, здоров’я, щастя.

05 липня 2018 року, з метою пропаганди здорового способу життя, планування сім’ї, профілактики захворювань, що передаються статевим шляхом, а також використання сучасних методів контрацепції, у рамках роботи спеціалізованого формування “Консультативний пункт щодо запобігання ранньому соціальному сирітству”, у пологовому відділенні комунальної установи “Бериславська центральна районна лікарня” спеціалістами Бериславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді бесіду-діалог на тему: “Здорова родина – щаслива Україна!” для породіль.

 У ході бесіди обговорено проблеми, що на сьогоднішній день є актуальними – байдужість молодих людей до свого здоров’я,  ранні незахищенні статеві стосунки, що призводять до незапланованої вагітності, захворювань, що передаються статевим шляхом тощо.

Також спеціалістами  проаналізовані фактори, які впливають на стан репродуктивного здоров’я людини, проінформовано стосовно можливостей його поліпшення, надано інформацію як можна уникнути незапланованої вагітності, ознайомлено з методами контрацепції, наголошено, що рішення щодо вагітності- взаємна відповідальність чоловіка та жінки.

Наприкінці заходу учасники дійшли згоди, що піклуватись про власне здоров’я, у тому числі і репродуктивне, аби мати в майбутньому щасливу сім’ю та здорових дітей, варто вже сьогодні.

Питання щодо підвищення рівня обізнаності населення, здорового способу життя, безпечної статевої поведінки, відповідального батьківства, а також запобігання таким негативним явищам, як аборти та раннє соціальне сирітство залишається одним з пріоритетів у роботі районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.