Багато дітей страждають через те, що батьки неналежним чином виконуються їх батьківські обов’язки. З метою захисту прав та законних інтересів юних мешканців державою врегульоване питання.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми», постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року №148 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною») в Україні запроваджено нову форму сімейного виховання – патронат над дитиною.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Метою таких заходів по відношенню до дитини є забезпечення захисту її прав, надання їй та її родині спектру послуг, спрямованих на повернення у біологічну сім’ю.

Мережею центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, закладами соціального обслуговування, які здійснюють соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які опинилися в складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги Херсонщини ведеться широка інформаційна кампанія щодо пошуку та добору кандидатів у патронатні вихователі.

Так, на сьогодні в Херсонській області функціонує 4 такі родини в яких виховується вже 7 дітей. Вони створені у Голопристанському (1 родина, в ній 1 дитина) та Чаплинському (1 родина, в ній 3 дитини) районах та м.Каховка (2 родини, в них 3 дитини). 4 родини виявили бажання стати патронатними вихователями та вже оформлюють відповідні документи.

Всіх, кому небайдужа доля малечі і хто бажає взяти дитину в родину більш детальну інформацію можуть дізнатися за посиланням http://patronat.ks.ua або за телефонами 050-396-07-57 (Надія), 0552 46-05-46 (Людмила Анатоліївна).