СНІД – одна з найважливіших і трагічних проблем, що виникла перед людством наприкінці ХХ сторіччя. Її суть не лише в тому, що мільйони інфікованих на СНІД людей, втрачаючи працездатність, становлять значну економічну проблему, але і в тому, що в умовах наднових технологій, немає радикального методу лікування та профілактики цієї смертельної недуги.

Тому, за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. Саме до цієї дати, 21 травня 2018 року Комунальним закладом “Новотроїцький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді” проведено лекцію з елементами тренінгу з теми  «Не треба боятися, треба знати».Захід  організовано для учнів старших класів Чкалівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Привернення уваги вихованців навчального закладу до проблеми цінності людського життя, підвищення рівня їх інформованості з даної проблеми, формування толерантного ставлення до людей, які живуть з позитивним ВІЛ-статусом – таку мету намагалися розкрити організатори заходу під час його проведення.

Робота розпочалася з “мозкового штурму”-  «Що ви чули про ВІЛ/СНІД?». Цей елемент запровадили для того, щоб  учні з’ясували значення термінів ВІЛ та СНІД та відмінностей між ними, а також те, що єдиним захистом від хвороби є безпечна поведінка.

Активно проявили себе школярі й під час натупного етапу під назвою «Ситуативне завдання». Його метою  було сформувати уяву проте, що відчуває людина, яка, після проходження тестування, дізналася, що у неї виявлений ВІЛ, які її дії  у цій ситуації.

Взагалі, у ході заходу підліткам  надано вичерпну інформацію щодо шляхів інфікування хворобою, її перебіг та методи її діагностування.  Наприкінці вони  отримали інформаційні буклети з даної тематики.

Лекційно тренінгова робота з даного напрямку соціальної профілактики і надалі буде здійснюватися у навчальних закладах району.