Проблема жорстокого поводження над дітьми залишається актуальною для України, незважаючи на те, що на законодавчому рівні будь-які прояви насильства по відношенню до дитини заборонені. Часто плутаючи методи виховання зі звичайним насильством, батьки намагаються бути «розпорядниками» життя власної дитини.

Важливим напрямком діяльності Нововоронцовського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) є просвітницька та профілактична робота спрямована на протидію насильству відносно дітей. Тому, в межах соціально – інформаційної кампанії з профілактики насильства 17 травня 2018 року проведено відео лекторій для учнів 7-х кл. Нововоронцовської ЗОШ №1 «Світ без насильства».

Захід відбувся в рамках підписаної угоди між Центром та відділом «Нововоронцовське бюро правової допомоги» Бериславського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

В ході спілкування учні виявляли зацікавленість щодо шляхів уникнення негативних ситуацій. Дітям було наголошено на те, що люди, до яких можна звернутись за допомогою знаходяться поруч – батьки, вчителі, близькі родичі, друзі та ін. Фахівець Центру розповсюдив інформаційні листівки про установи, які у разі потреби захистять їх права, життя та здоров’я.

З метою недопущення проявів насильства щодо дітей працівниками Центру і надалі буде проводитись профілактично – просвітницька робота.