На Україні внаслідок глибокої демографічної кризи проблема репродуктивного здоров’я набула особливої актуальності. Вирішення цієї проблеми багато в чому залежить від сексуальної культури, усвідомленого планування сім’ї та профілактики абортів серед неповнолітніх.

З метою привернення уваги та підвищення рівня поінформованості населення щодо планування сім’ї, збереження репродуктивного здоров’я та відповідального батьківства, фахівцями із соціальної роботи відділення соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Каховського районного центру надання соціальних послуг для молоді (далі – Центр) с. Семенівка та населення с. Малокаховка проведено ряд заходів, які носять інформаційний та пізнавальний характер.

Спеціалісти Центру звернули увагу учасників заходу на необхідність ведення здорового способу життя, провели дебати та анкетування з метою визначення поінформованості жителів села про здорове планування родини. Загалом охоплено 133 особи.

Разом з представниками служби пробації проведено інформаційний захід «З родини йде життя людини» для осіб, які засуджені до покарання без позбавлення волі. Груповою роботою охоплено 7 осіб.

Для більшої обізнаності населення розповсюджувалися інформаційно-просвітницькі матеріали «Для закоханих. Плануй своє життя», «Правильний вибір: що потрібно знати про методи контрацепції», «Кохання – це…».

Турбота про своє здоров’я, в тому числі його складової – репродуктивне здоров’я, повинна стати нормою і культурою поведінки кожної людини і всього суспільства.