Обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді опрацьовано питання організації надання соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді, які опинилися у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, в об’єднаних територіальних громадах області (далі – ОТГ) в умовах децентралізації влади.

Так, для виконання власних повноважень у сфері надання такої соціальної допомоги, ОТГ пропонується утворити комунальні заклади, що надаватимуть весь комплекс соціальних услуг, зокрема: територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, центри соціальних послуг тощо.

Запропоновану модель розроблено з урахуванням норм законів України «Про соціальні послуги», «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Так, керівництво Горностаївської, Долматівської, Мирненської, Чаплинської ОТГ вже взяло на себе зобов’язання дбати про осіб, які потрапили у складні життєві обставини, помагати їм повернутись до нормального життя шляхом створення відповідних закладів.

Дуже важливо, щоб соціальні послуги наблизилися до людей. Тому даний напрямок роботи залишається одним з пріоритетів для Херсонського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.